dziś: 2018-06-18

Beskidzki Festiwal Tańca

TANECZNA GORĄCZKA W KĘTACH

W dniach 18-19.02.2017 r. odbył się IV Beskidzki Festiwal Tańca pod patronatem Burmistrza Gminy Kęty, podczas którego świętowaliśmy 30 Jubileuszowy Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego „Złote Pantofelki” oraz IV Przegląd Tańca Nowoczesnego.

Przez dwa dni festiwalu, którego organizatorami byli Dom Kultury w Kętach oraz KTT Ragtime, swoje umiejętności prezentowali tancerze z całej Polski, a widzowie mogli podziwiać niezwykle ciekawe choreografie, połączone z pięknymi, kolorowymi strojami. Niezapomniany klimat festiwali to również mocna dawka pozytywnej energii. 

W sobotę na parkiecie Hali Sportowej OSiR w Kętach królowały zarówno tańce standardowe, jak i ogniste tańce latynoamerykańskie w wykonaniu 840 uczestników turnieju „Złote Pantofelki”. Tancerze byli oceniani przez profesjonalne grono sędziowskie w 19 kategoriach tanecznych, klasowych, wiekowych i w stylach. Jest to duża impreza, mocna rywalizacja oraz bardzo wysoki poziom, zarówno choreograficzny, jak i artystyczny – można było usłyszeć w kuluarach. Miłą niespodzianką dla wszystkich uczestników oraz widzów, szczególnie tych najmłodszych było pojawienie się na festiwalu Księżniczki Elsy, która podśpiewując znany wszystkim utwór „Mam tę moc” wręczała uczestnikom dyplomy oraz gratulowała zwycięzcom, u niejednego dziecka wywołując uśmiech na twarzy. Dodatkową atrakcją jubileuszowego turnieju był występ aktualnych wicemistrzów Polski Formacji Tanecznych PTT, wielokrotnych zdobywców czołowych miejsc na międzynarodowych turniejach – Elity New Team z Oświęcimia.

W niedzielę po raz czwarty odbył się Przegląd Tańca Nowoczesnego, który przyciągnął ponad 1000 tancerzy. Swój udział w festiwalu zgłosiło 58 grup tanecznych, 79 solistów i 19 duetów z  miejscowości, takich jak: Andrychów, Bielsko-Biała, Brzeszcze, Buczkowice, Chrzanów, Cieszyn, Dąbrowa Górnicza, Jordanów, Katowice, Kęty, Kozy, Kraków, Oświęcim, Polanka Wielka, Rybnik, Sułkowice, Trzebinia, Tychy, Ustroń, Wadowice, Wola, Żywiec. 

Uczestnicy zmierzyli się w 20 kategoriach. Zarówno  soliści, duety, formacje i mini formacje rywalizowały w  3 kategoriach  wiekowych: do 12 lat , 12-16 lat i pow. 16 lat oraz w 3 kat. tanecznych:  HIP-HOP, JAZZ , SHOW DANCE.  

Fantastycznych tancerzy, zarówno w sobotę i niedzielę dopingowała licznie zgromadzona publiczność – rodziny, przyjaciele, miłośnicy tańca, a oceniało profesjonalne jury w składzie: sędzia główny Rafał Lebiest, Karolina Moskal – Flaga,  Daria Król.

Dzięki festiwalowi kęczanie mogli dowiedzieć się, jak wielu młodych ludzi pasjonuje się tańcem i szlifuje swoje umiejętności trenując pod okiem swoich instruktorów i choreografów, na których ręce składamy gorące podziękowania za wysiłek i trud włożony w przygotowanie swoich podopiecznych.

Organizatorzy IV Beskidzkiego Festiwalu Tańca składają podziękowania na ręce: patrona wydarzenia - Burmistrza Gminy Kęty Krzysztofa Jana Klęczara oraz Zastępców - Rafała Ficonia i Marcina Śliwy, Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kętach - Jakuba Grabskiego oraz pracowników OSiR, Dyrektora ZSP w Bulowicach - Anny Kobielus, Maltańskiej Służby Medycznej oraz wolontariuszy.

Dziękujemy sponsorom:

Alumetal S.A. 

Grupa Kęty S.A.

PSB Gabryś – Sikora sp. j.                    

Firma „Alumex” Kęty                                                                           

Beskid  Media                                                                                         

Producent swetrów i wyrobów dziewiarskich Al-BO Collection 

Ice Mastry Sp. j.

F.T.U.H  Jan Łyczko i syn 

Firma Toczek  Jan Toczek

Związek Zawodowy Pracowników Dołowych  KWK Brzeszcze  

Hurtownia Tkanin „Ania” 

Grupa Maspex Wadowice 

Drukarnia Beskidy 

Góreccy spółka jawna w Kętach

Biżuteria - BY Dziubeka 

Hurtownia „Sago –Styl”  Czaniec

Piekarnia Brzuchański 

Piekarnia Porąbka –  Pan Tadeusz Oczkowski

Hotel Relax

Drogeria „Koliber” - Kęty

Firma Budowlano- Handlowa „ Igmar”

Katarzyna Roszak

Dorota Sordyl

Firma „Aksam” - Paluszki Beskidzkie

Podziękowania kierujemy także do patronów medialnych wydarzenia:

Kęczanin, Info Kęty, Kronika Beskidzka, beskidzka24.pl, BB365.pl, MamNewsa.pl, BBfan.pl

Wśród laureatów turnieju „Złote Pantofelki” odbywającego się w ramach Beskidzkiego Festiwalu Tańca znalazło się wielu młodych kęczan, reprezentujących Klub Tańca Towarzyskiego "Ragtime". 

Wysokie lokaty zdobyli:

Szczyrk Mikołaj i Kruczała Marcelina (II miejsce w kat.12-13 F)

Pudełko Mikołaj i Kliś Aneta (IV miejsce w kat.12-13 F)

Hankus Kamil i Pyrdziak Katarzyna (I miejsce w kat.12-13 E)

Kowalski Nikodem Roch Szczyrk Dominika (III miejsce w kat.12-13 E)

Rak Konrad i Chwierut Amelia (I miejsce w kat.14-15 E + F)

Zużałek Szymon i Jaworska Natalia (II miejsce w kat.14-15 D ST)

Baron Jakub i Roszak Julia (III miejsce w kat.14-15 D ST)

Ciopała Mariusz i Ciopała Maria (I miejsce w kat.50+ C LA)

Wszystkie wyniki Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego „Złote Pantofelki” dostępne są na stronie Polskiego Towarzystwa Tanecznego. 

Wyniki IV Przeglądu Tańca Nowoczesnego:

JAZZ Solo Kat. do 12 lat

I. Wiktoria Ścierska - Tychy

II. Maja Tkacz – Tychy

III. Karolina Mikołajec - Rybnik

IV. Amanda Bociąga - Tychy

V. Nadia Sikora - Cieszyn

VI. Emilia Wojnar - Brzeszcze

VII. Iwona Sitek – Cieszyn

JAZZ Duet Kat. do 12 lat

I. Maja Wolak, Amanda Bociąga

II. Roksana Golasowska, Nadia Sikora - Cieszyn

III. Oliwia Niewiadomska, Julia Skalska – Bielsko – Biała

HIP HOP Soliści Kat. do 12 lat

I. Milena Surowiec - Chrzanów

II. Zofia Lorenc - Tychy

III. Wiktoria Skudło - Tychy

IV. Iga Modrzejewska – Chrzanów

HIP HOP Duety Kat. do 12

I. Nina Warchoł, Oliwia Niewolik - Trzebinia

II. Nikola Bernaś, Julia Łężniak – Wadowice

III. Olga Pokorny, Julia Fuczyło – Ustroń

SHOW DANCE SOLO + DUET Kat. do 12

I. Inez Garczarek - Rybnik

II. Alicja Dziubek, Julia Pyszny - Rybnik

III. Nikola Butyłkin - Rybnik

IV. Karina Zimny, Patrycja Kolbusz - Chrzanów

V. Jagoda Płonka - Brzeszcze

JAZZ Formacje + mini Kat. do 12

I. D2 – D Way of life - Tychy

II. Perły - Cieszyn

III. Mili Jazz Kids - Brzeszcze

IV. Flex mini formacja - Rybnik

V. Milli Milusie – Brzeszcze 

VI. Flex - Rybnik

VII. Małe Dino 1 - 

VIII. D2 – d Way of life - Tychy

IX. Insomnia  - Kozy

X. Małe Dino 2

HIP HOP Formacje + mini Kat. do 12

I. GRW Kids - Oświęcim

II. Echo - Ustroń

III. Axel Band - Chrzanów

IV. Rewia Dziecięco-młodzieżowa „Dino” grupa Dino Boys Junior - Andrychów

V. TDK Crew - Żywiec

VI. Impuls Team - Wadowice

VII. B3 Kids - Kęty

VIII. Funky Kids - Kęty

SHOW DANCE Formacje + mini Kat. do 12 lat

I. Figiel - Brzeszcze

II. BiKids - Kozy

III. Kolor - Ustroń

IV. Mały Flex - Rybnik

V. Carmenki - Katowice

VI. RDS Kids - Trzebinia

VII. Insomnia - Kozy

…………………………………………………..

JAZZ Solo Kat. 12-16

I. Aleksandra Tobiczyk - Oświęcim

II. Natasza Karoń - Tychy

III. Wiktoria Kaszyk - Tychy

IV. Paulina Pietras – Bielsko - Biała

V.  Jakub Perdas - Tychy

VI. Julia Pudełko – Bielsko - Biała

JAZZ Duety Kat. 12-16

I. Marcelina Suława, Sara Klimczak - Wapienica

II. Julia Marek, Tamara Berdarich – Bielsko - Biała

III. Julia Puch, Julia Wykręt – Brzeszcze 

IV. Marta Czak, Weronika Mleczko – Bielsko - Biała

V. Julia Pudełko, Wiktoria Warchoł – Bielsko - Biała

VI. Sonia Baron, Zuzanna Rogula – Bielsko - Biała

VII. Marzena Biesok, Julia Staszek - Bielsko - Biała

VIII. Amelia Pupar, Roksana Ślęzak – Bielsko - Biała

HIP HOP Soliści Kat. 12-16 

1. Kacper Kozioł - Katowice

2. Jakub Grzybała - Trzebinia

3. Iga Małkus - Chrzanów

4. Daria Cebula - Trzebinia

5. Karolina Wiecheć - Chrzanów

HIP HOP Duety + Trio

1. Jakub Grzybała, Wiktoria Kruczek - Trzebinia

2. Trio Funky – Majka Jeżowska, Gabriela Zajączek, Aleksandra Borowczyk - Kęty

3. Karolina Mazur, Sandra Marzec - Chrzanów

4. Iga Małkus, Anita Boba - Chrzanów

5. Ada Loranc, Ola Burliga - Trzebinia

SHOW DANCE 12 - 16 Formacje + mini

1. Rewia Dziecięco – młodzieżowa „Dino” - Andrychów

2. Axel Show - Chrzanów

3. LARIS - Kraków

4. Axel Rush - Trzebinia

5. Bubbles Crew - Kraków

JAZZ Formacje + mini Kat. 12-16

1. D1 – D WAY of life - Tychy

2. Sigma – Bielsko - Biała

3. ADHDance - Wadowice

4. Zespół Contra - Wapienica

5. Enigma – Bielsko - Biała

6. Modern Motion – Bielsko - Biała

7. Forma – Bielsko - Biała

8. D1 – D WAY of life - Tychy

HIP HOP Formacje kat. 12-16

1. Axel Crew - Chrzanów

2. Irbis Dance Crew - Kraków

3. Cookie Beat - Kęty

4. Flavours - Katowice

5. Rewia Dziecięco – młodzieżowa „DINO” grupa Dino-Boys - Andrychów

6. Mad Moves – Bielsko - Biała

7. Absurd - Ustroń

…………………………………………………………………….

JAZZ Soliści Kat. Pow. 16 

1. Cezary Borowik - Brzeszcze

2. Klaudia Rąba - Oświęcim

3. Iza Błędzińska - Tychy

4. Iwona Janiga - Oświęcim

5. Martyna Hickiewicz - Kęty

6. Magdalena Mżyk - Wadowice

7. Stefania Mrawczyńska - Andrychów

JAZZ Duety Kat. Pow. 16

1. Sara Handzlik, Klaudia Skoczylas - Kozy

2. Iza Błędzińska, Małgorzata Szczepańska - Tychy

3. Martyna Ogiegło, Patrycja Góral

4. Patrycja Grzesło, Wiktoria Grzesło – Polanka Wielka

HIP HOP Soliści + Duet Kat. Pow. 16

1. Magdalena Szyndler, Monika Michalska - Chrzanów

JAZZ Formacje + mini Kat. Pow. 16

1. GRW Jazz 1 - Oświęcim

2. Milenium Senior Team - Brzeszcze

3. Jazz Senior - Oświęcim

4. Millenium Senior Team mini - Brzeszcze

5. BlackSwans - Kozy

HIP HOP Mini Formacje Pow. 16

1. GRW Team - Oświęcim

2. So What?! – Bielsko - Biała

3. Fresh Crew  - Jordanów

4. SHE – CAT’s - Żywiec