dziś: 2018-12-12

Jarmark Bożonarodzeniowy

 Przez wiele wieków miasto Kęty słynęło z organizacji licznych targowisk i jarmarków. Żeby tradycji stało się zadość 18 grudnia na kęckim rynku odbył się Jarmark Bożonarodzeniowy. W trakcie imprezy zakupić można było świąteczne dekoracje oraz stroiki, a przede wszystkim piękne, oryginalne wyroby rękodzielnicze. 

Jarmark rozpoczęły animacje mikołajkowe w wykonaniu grupy Tralalandia. Zabawny Elfik z Reniferkiem zachęcali dzieci do wspólnej zabawy. Nie zabrakło śpiewu, tańca oraz rapowego zaproszenia dla Św. Mikołaja, który wjechał mikołajowa bryczką na płytę rynku. Każdy uczestnik imprezy mógł skorzystać z przejażdżki wokół rynku z Mikołajem, wesołym diabełkiem i Aniołkiem. O godz. 13.00 na scenie zaprezentowały się dzieci z ZPiT Małe Kęty, następnie Aniołki Feliksa pod kierownictwem p. Małgorzaty Czech z ZSG nr 1 w Kętach. Cudowne dziecięce oraz młodzieżowe głosy wzruszyły widownię oraz zachęciły do wspólnego kolędowania. Na zakończenie Jarmarku wystąpił ZPiT Kęty oraz zespól San Damiano.

W trakcie imprezy zakupić można było świąteczne dekoracje oraz stroiki, a przede wszystkim piękne, oryginalne wyroby rękodzielnicze. Były miody, wyroby pszczele, sery, maskotki, ozdoby świąteczne, jemioła, chałwa i inne specjały. Najmłodsi mogli skorzystać z ciekawych warsztatów zdobienia światecfznego, zorganizowanych przez Sklep Walentynka z Kęt. Smakosze mieli okazję skosztować wyśmienitego barszczyku z krokietem i uszkami,przyrządzonego przez niezawodne panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Bulowic, pączków, pierników, a także grzanego wina z pyszną, wędzoną rybką - z Hotelu Przystań nad Sołą z Bielan.

Stoiska:

UTW Kęty - sekcja rękodzieła artystycznego, Maria Zielińska – MEGI Rękodzieło, Fundacja Kukuryku, Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy Społecznej w Kętach, Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych, Ich Bliskich i Przyjaciół Jeden Drugiemu w Kętach, ZSG nr 1 w Kętach, Ireneusz Musiał, Dom Pomocy Społecznej Braci Albertynów Bulowice, Pasieka LULU – Lila Woźniak i Łukasz Morawski, Dawid Bogisz, Maria Smolik, KGW BULOWICE, Przystań nad Sołą, Magdalena Tomczykiewicz, Sery z Podhala, Sklep Walentynka z Kęt, Serki Janina Kościuk, Sklep Miód i Lawenda Kęty, Krystyna Jasiewicz oraz Marta Kucewicz, Stowarzyszenie Artyści Doliny Karpia – art Doka, Anna Sawicka, 

Gorące podziękowania dla wszystkich wystawców, którym niedzielna aura nie sprzyjała;
dla mieszkańców, którzy zdecydowali się zagościć na rynku oraz dla całego ZSG nr 1 w Kętach za pomoc przy organizacji imprezy.