dziś: 2018-12-12

Jarmark Wielkanocny

Smakołyki, wianki, piękne ozdoby oraz zabawki można było w zeszłą niedzielę zakupić na Jarmarku Wielkanocnym, który odbył się 9 kwietnia na kęckim rynku.

Wszystkie skarby dostępne na świątecznych straganach były ręcznie wykonane i z pewnością wysokiej jakości oraz wartości artystycznej. Królowały wielkanocne ozdoby i aromatyczne przysmaki. Swoje wyroby prezentowali lokalni artyści, rękodzielnicy i przedsiębiorcy, a także stowarzyszenia, fundacje i Koła Gospodyń Wiejskich. 

Na uczestników Jarmarku czekała cudnie przygotowana scena, przystrojona słomą i papierowymi kwiatami wykonanymi przez dzieci z sekcji plastycznej Domu Kultury w Kętach, prowadzonej przez panią Beatę Mertę oraz panie z Sekcji Rękodzieła Artystycznego UTW pod kierunkiem Dominika Rogusa. 

Na scenie zaprezentował się Zespół Pieśni i Tańca „Kęty" i „Małe Kęty”  oraz dzieci, młodzież i dorośli z: ZSP Nr 3 w Kętach, Niepublicznego Przedszkola „Pod Dębami” w Malcu, ZSP w Witkowicach, SPWP nr 9 w Kętach, SP nr 1 w Osieku, ZSG nr 1 w Kętach, Chóru z ZSP Witkowice, Zespołu Wokalnego przy ZSP nr 3, Zespołu Wokalnego przy ZSG w Nowej Wsi, Powiatowego Zespołu nr 9 Szkół im. Marii Dąbrowskiej w Kętach, PZ nr 11 Szkół Ogólnokształcących im. Stanisława Wyspiańskiego w Kętach, Zespołu Śpiewaczego „Porębianie”, Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP oraz Orkiestry Dętej z Witkowic. Dzieci mogły brać udział w licznych konkursach z nagrodami i pomalować swoje buźki. Interesującą atrakcją była także sympatyczna oślica Maja oraz kucyk Jarek -  zwierzątka, które z wielką radością dawały się głaskać, a najmłodszych zabierały na krótką przejażdżkę. Zabawy artystyczne zorganizowane zostały przez wolontariuszy z Młodzieżowej Rady Miejskiej oraz Panie z Sekcji Rękodzieła Artystycznego UTW, które zapraszały na warsztaty quillingu i motylków z papieru, a wolontariuszki z Hufca Pracy w Kętach plotły piękne warkocze. Całe rodziny ozdabiały duże, wielkanocne jajo styropianowymi pisankami.

Rozstrzygnięto też konkurs na najdłuższą palmę wielkanocną – w kategorii grupowe zwyciężyła palma wykonana przez Młodzieżową Drużynę Pożarniczą z Witkowic (5.60 m), w kategorii rodziny – palma rodzeństwa Kamila i Wiktorii Kosowskich (3 m). 

W czasie trwania jarmarku odbywała się zbiórka pieniędzy na leczenie Zuzi Klimczyńskiej, zorganizowana przez Komitet Społeczny Gramy dla Zuzi. W kwestę zaangażowali się członkowie Rady Miejskiej, Młodzieżowej Rady Miejskiej oraz organizacje i stowarzyszenia oferujące swe wyroby na stoiskach. 

Impreza zgromadziła tłumy mieszkańców Kęt i okolicznych miejscowości.

Składamy serdeczne podziękowania na ręce LGD Dolina Soły, Komitetu Społecznego Gramy dla Zuzi oraz Gminie Kęty - współorganizatorów wydarzenia, wolontariuszy z Młodzieżowej Rady Miejskiej, Hufca Pracy i pań z Sekcji Rękodzieła Artystycznego UTW. 

Za przekazanie słodkości naszym milusińskim dziękujemy firmie Cosmo Sp. z o.o. - producent wyrobów czekoladowych z Kobiernic.