dziś: 2017-06-28

DKF

2017-06-28

Las 4 rano
gat. dramat prod. Polska, reż. Jan Jakub Kolski

Las jest filmem o utracie. Jego bohater Forst traci wszystko. Nie wiemy, co się dokładnie stało. Mężczyzna sukcesu w sile wieku, król życia, pan na swojej firmie, po kilku scenach ekspozycji znajduje się nagle na marginesie społeczeństwa. Zamieszkuje nie w przestronnym apartamencie, ale w leśnej ziemiance bez mebli. Żywi się pochwyconymi w lesie zwierzętami. Śpi przykryty liśćmi w wykopanej w ziemi jamie, jakby za życia przygotował sobie grób i tylko czekał, aż spocznie w nim na zawsze.

Dalida. Skazana na miłość
gat. biograficzny, muzyczny, prod. Francja

Dalida była artystką wszechstronną, Miss Egiptu i zdobywczynią 70 złotych płyt. Urodą porównywana do Kleopatry  uwielbiano ją na całym świecie. Film poprzedzony prelekcją.

Bohater naszych czasów -retransmisja baletu „z Teatru Bolszoj  

Balet w trzech aktach.
Libretto: Kiriłł Serebriennikow, muzyka: Ilja Demucki, choreografa: Jurij Posochow.

Carska Rosja. Młody oficer Pieczorin zostaje wysłany na Kaukaz. Bardziej niż służba pochłaniają go jednak przygody z kobietami, zarówno miejscowymi, jak i rosyjskimi damami. Znudzony, niezdolny do głębszych uczuć rani nie tylko kolejne kochanki, ale także przyjaciół i siebie samego. To opowieść obnażająca tajniki rosyjskiej, melancholijnej duszy. Sam Pieczorin stał się zresztą pierwowzorem całej galerii rosyjskich bohaterów literackich: tzw. ludzi zbędnych, znudzonych egzystencją, zimnych dandysów, bez celu w życiu. W 2016 roku spektakl został nagrodzony aż trzema Złotymi Maskami, prestiżowymi rosyjskimi nagrodami teatralnymi.

Las 4 rano
07.06
godz. 19:00
Dalida. Skazana na miłość
19.06 godz. 17:00
Bohater naszych czasów" retransmisja baletu Bolszoj
28.06 godz. 19:00

powrót do listy