dziś: 2024-04-20

Artystyczna Zima w Mieście - Kęty 2018

Dziękujemy dzieciom, które minione ferie zimowe zechciały spędzić z Domem Kultury
w Kętach. Jak co roku, uczestnicy Artystycznej Zimy w Mieście mogli skorzystać z zajęć stacjonarnych oraz wycieczek. Nasze wyprawy rozpoczęły się od odwiedzenia Muzeum Śląska w Katowicach, gdzie nasi milusińscy mieli okazje uczestniczyć w wystawach oraz warsztatach.

Kolejna wycieczka zaprowadziła nas do Muzeum Archeologicznego w Krakowie, gdzie poznaliśmy dzieje wczesnego średniowiecza oraz bogów starożytnego Egiptu. Podczas warsztatów wykonaliśmy kolorowe sakiewki oraz lniane torby. Uczucie szczęścia po przebytych wyprawach w starożytność dopełniła wizyta w restauracji McDonald, gdzie bardzo szybko powróciliśmy do rzeczywistości.

Ostatnią wyprawą zorganizowaną przez animatorów DK był wyjazd do Parku Family Fun
w Oświęcimiu. Na samą myśl o beztroskiej zabawie nasi uczestnicy radośnie podskakiwali
i pytali, jak długo potrwa podróż do wymarzonego miejsca zabaw. Po radosnej
i wyczerpującej zabawie na nasze pociechy czekały jeszcze dwie atrakcje. W porozumieniu

Wycieczki to jedynie mały wycinek atrakcji przygotowanych dla dzieciaków przez animatorów DK. Spotkanie z policjantem, zabawy integracyjne, warsztaty tworzenia słowiańskich lalek, projekcje filmów, warsztaty z Fabryką Kreatywności czy Turniej Gier Planszowych to tylko część z naszych zajęć, dzięki którym nasi milusińscy mogli spędzić swój wolny czas wraz z rówieśnikami. To właśnie zadanie współczesnych instytucji kultury, by uczyć zinformatyzowane społeczeństwa prawdziwych relacji. W otaczającej nas erze bycia „online” nasi uczestnicy mogli odłożyć telefony na bok i spojrzeć na otaczający ich świat własnymi oczami, dzięki wspólnej zabawie mogli poczuć smak realnego i jakże słodkiego życia.

Mamy nadzieję, że uczestnicy Akcji Zima zabrali ze sobą garść naprawdę dobrych i miłych wspomnień, rozwinęli umiejętność wspólnej zabawy, a w ich sercach pojawiła się także iskierka miłości do naszego miasta.