dziś: 2019-10-17

22. Festiwal Twórczości Religijnej PSALLITE DEO w Kętach!

2019-10-24

Dom Kultury w Kętach już po raz 22. zaprasza wszystkich miłośników muzyki, sztuki i filmu do udziału w Festiwalu Twórczości Religijnej PSALLITE DEO, który odbędzie się w dniach 24 – 27 października 2019 r. PSALLITE DEO to różnorodne, wartościowe działania artystyczne adresowane do wszystkich grup wiekowych, interesujących się różnymi dziedzinami sztuki.

Patronat Honorowy nad festiwalem objęli:

- Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Roman Pindel - Biskup Bielsko-Żywiecki
- Krzysztof Jan Klęczar - Burmistrz Gminy Kęty.

Patronat medialny sprawują: Tygodnik Katolicki „Gość Niedzielny”, Beskidzkie Radio Katolickie „Anioł Beskidów” i Info Kęty.

FESTIWAL OBEJMUJE NASTĘPUJĄCE DZIAŁANIA:
- 24.10.2019 r. – wernisaż wystawy ikon oraz pejzaży Grzegorza Giermka pt.: "W stronę światła".
- 26.10.2019 r. – XXII Konkurs Muzyczny „Psallite Deo” skierowany do chrześcijańskich środowisk artystycznych: amatorskich zespołów wokalno-instrumentalnych, scholi, chórów, ludowych zespołów śpiewaczych i solistów. Konkurs zwieńczony zostanie koncertem chóru grekokatolickiego parafii p.w. św. Andrzeja Apostoła we Lwowie oraz uroczystym ogłoszeniem wyników i wręczeniem nagród.
- 24-27.10.2019 r. Festiwalowy Przegląd Filmowy „Oikumene”, w którym prezentowane są filmy o tematyce społeczno-moralnej i religijnej: "Tajemnica Ojca Pio”, „Z miłości do Joey” oraz „Chleb z nieba”.

Szczegółowych informacji o całości projektu i poszczególnych inicjatywach udziela instruktor Działu Programowo-Animacyjnego Domu Kultury w Kętach:
Marta Koczur - tel. kontaktowy: 33/ 844 86 77

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z regulaminem festiwalu oraz wysłania karty zgłoszeniowej.

Na zgłoszenia czekamy do 04.10.2019 r.

regulamin festiwalu oraz karta zgłoszenia do pobrania -->

Zachęcamy gorąco do współtworzenia z nami tego wspaniałego, kilkudniowego wydarzenia, pełnego chrześcijańskiej radości!!!