dziś: 2024-04-19

7 Kęckie Noce Rockowe 2017

8 zespołów walczyło 8.09.2017 r o tytuł zwycięzcy 7. przeglądu muzycznego „Kęckie Noce Rockowe” oraz o nagrodę główną, którą jest nagranie płyty.

W piątkowym finałowym koncercie zagrały zespoły: SWEET MOLLY ze Stryszowa, FREE TRIP z Czechowic Dziedzic, DEVNEST ze Skawiny, ROCKER SOUL z Ligoty, TERAPOLKA  z  Chełmka, DAJ PAN SPOKÓJ  z  Krakowa, SOUL TAKER z Wadowic i SPECJALIŚCI  z Warszawy oraz gościnnie zaprezentował się laureat VI edycji KNR – zespół Hertz Klekot.

W Jury przeglądu zasiadali:

- Piotr Wojtyczek - muzyk
- Remigiusz Hadka - muzyk
- Jakub Adamus - muzyk
- Sylwia Brzozowicz – Dyrektor Domu Kultury w Kętach

Oprócz nagród i tytułów przyznawanych przez Jury, uczestnicy mogli walczyć o nagrodę publiczności oraz o nagrodę internautów „Lubię To”.

Kęckie Noce Rockowe

Wyniki tych muzycznych zmagań przedstawiają się następująco:

Zwycięzca KNR - Zespół „ SWEET MOLLY”  ze Stryszowa (Rock Alternatywny)
Najlepszy Wokalista
  - Piotr Biel  z zespołu  Soul Taker z Wadowic
Najlepszy basista
- Robert Lenart  także z zespołu Soul Taker  z Wadowic
Nagroda Publiczności -
Devnest   ze Skawiny
Nagroda internatów   „Lubię To” -
FREE TRIP z Czechowic  Dziedzic

Laureaci przeglądu zaprezentowali się podczas sobotniego koncertu galowego. Ponadto – gościem specjalnym i gwiazdą tegorocznego finału KNR był zespół LUXTORPEDA.

Zespół LUXTORPEDA powstał w 2010r. z inicjatywy Roberta Friedricha – gitarzysty i wokalisty znanego z takich formacji jak Acid Drinkers, Turbo, Flapjack, Arka Noego, 2Tm2,3 i KNŻ.
W skład zespołu wchodzą: Robert Friedrich – „Litza” (głos, gitara), Przemysław Frencel – „Hans” (głos), Robert Drężek - „Drężmak” (gitara, głos), Krzysztof Kmiecik – „Kmieta” (bas, głos), Tomasz Krzyżaniak – „Krzyżyk” (perkusja, głos).  2-godzinny koncert, mocne, porywające brzmienia i świetne teksty  zostały żywiołowo przyjęte przez  licznie zgromadzoną publiczność. Podczas koncertu grupa zaprosiła do wspólnego wykonania utworu „Autystyczny” kęckiego wokalistę Marcina Joneczko.

Ponadto, uczestnicy imprezy mieli okazję obejrzeć wystawę motocykli zabytkowych Klubu Motocyklowego Riders On The Storm, która znajduje się w Domu Kultury.

Sponsorami VII KNR 2017 byli:

KORSARZ Kęty, SILESIA MUSIC CENTER Kęty,  Firma MESITO Kęty, LUNARCORP Kęty, Biuro Ochrony SCORPION Kęty, Przedsiębiorstwo Komunalne KOMAX Kęty.