dziś: 2020-02-21

„André Rieu, czyli 70 lat młodości” - retransmisja koncertu urodzinowego

2020-02-19

Znany na całym świecie holenderski skrzypek i dyrygent André Rieu zaprasza widzów do kin, aby wspólnie z nimi świętować swój jubileusz i cieszyć się pięknem muzyki.

André Leon Marie Nicolas Rieu urodził się 1 października 1949 roku. Będąc chłopcem, przypatrywał się swojemu ojcu, który dyrygował zespołem Limburgs Symfonie Orkest. Małego André zafascynowała grupa skrzypiec. Ten instrument oczarował go, zakochał się w nim.

Maestro skończył właśnie 70 lat i z tej okazji urządził wystawne przyjęcie w swoim zamku w Maastricht. Podczas urodzinowego kinowego show André opowie nam o swoim życiu i o miłości do muzyki. Oprowadzi nas też po swoim niezwykłym domu. Przypomni również fragmenty swoich najwspanialszych koncertów. Ich wybór okazał się dla Maestra trudny. „To zadanie było wręcz niemożliwe do wykonania – powiedział – ale ja zawsze wybieram te utwory, które w danym momencie poruszają moje serce. Mam nadzieję, że poruszą one i Wasze”.

„André Rieu, czyli 70 lat młodości” zawiera najważniejsze muzyczne momenty wybrane przez samego mistrza z jego dotychczasowej kariery. Wyjątkowe rocznicowe wydarzenie zabierze widzów w muzyczną podróż dookoła świata. Wraz z niezwykłą orkiestrą, utworzoną przez mistrza, odwiedzimy m.in. wiedeński zespół pałacowy Schönbrunn, nowojorską Radio City Music Hall, Amsterdam czy rynek w Maastricht, rodzinnym mieście artysty.

Dołącz do urodzinowej zabawy w swoim kinie świętuj razem z André Rieu i jego Orkiestrą Johanna Straussa!

TERMIN: 19.02.2020 r.

GODZINA: 17:00

MIEJSCE: Dom Kultury w Kętach, sala widowiskowa

CENY BILETÓW:

25 zł - ulgowy (seniorzy i Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Kętach)

30 zł - normalny

Bilety można nabyć w kasie kinowej DK godzinę przed każdym seansem (REPERTUAR KINADK) lub online: http://domkultury.kety.pl/ceny-biletu.