dziś: 2024-03-28

ATOMS CUP 2018

7 kwietnia odbyły się NIEOFICJALNE MISTRZOSTWA POLSKI KLAS ESPORTOWYCH  w CS:GO o Puchar Burmistrza Miasta Kęty. Pierwsze miejsce zajęła drużyna ZDZ Wadowice.

Do rozgrywek w Turnieju CS GO o Puchar Burmistrza Gminy Kęty zgłosiło się kilkanaście klas e-sportowych z całej Polski. Rozgrywki online przeszły drużyny, które następnie zostały zaproszone do Domy Kultury w Kętach by powalczyć o puchar. W ćwierćfinałach zagrali:

1. 8:00 - ZDZ Kęty vs ZS ZDZ Częstochowa
2. 9:15 - ZDZ im. gen. Stanisława Sosabowskiego w Bielsku-Białej vs Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jaworznie
3. 10:30 - ZDZ Wadowice vs ZST im. Bohaterów Września w Jaśle
4. 11:45 –Technikum Lotnicze ZS ZDZ w Katowicach vs ZDZ Kielce

Do półfinału dostały się następujące drużyny:

ZDZ Kęty vs Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jaworznie

ZDZ Wadowice vs ZDZ Kielce

Finał jednak należał do:

ZDZ Kęty VS ZDZ Wadowice

W rozgrywkach  1 na 1:

1 miejsce Jakub Laszczak
2 miejsce Remigiusz Szarek

Już od samego ranka, bo od godziny 8:00 na uczestników imprezy czekały atrakcje przygotowane przez głównego organizatora Team e-sport ATOMS ZDZ Szkoły w Kętach oraz Dom Kultury w Kętach. W trakcie trwania imprezy na parkingu DK można było usłyszeć głęboki i donośny bass, wydobywający się z samochodów, które specjalnie na tą okoliczność zawitały do Kęt. Dodatkowo uczestnicy mogli spróbować swoich sił na symulatorze jazdy, który przygotowała firma Sunset Projekt.

Organizatorzy znaleźli również coś dla fanów piłki nożnej i przygotowali lokalne zawody w FIFA 2018 , które wyłoniły następujących zwycięzców:

1 miejsce: Damian Laszczak

2 miejsce: Maciej Stybak 2

3 miejsce: Adrian Kozieł 3

Uczestnicy prócz samych rozgrywek mogli wziąć udział w prelekcjach o tematyce e-sportowej. Trzy panele edukacyjne obejmowały tematykę psychologii e-sportowej, oraz dziennikarstwa e-sportowego dodatkowo uczestnicy mieli szanse dowiedzieć się dokładnie
„ Jak grać w CS GO,” – dzięki prelekcji poprowadzonej przez przez komentatora oraz trenera eksportowego. Dodatkowo Późnym wieczorem, po skończonych rozgrywkach nadszedł czas na ogłoszenie wyników oraz rozdanie nagród. Drużyna zwycięska otrzymała puchar ufundowany przez Burmistrza Gminy Kęty oraz medale.

Dziękujemy partnerom- MotoShow Bielsko-Biała, MamNewsa.pl, Radio Andrychów i Nowiny Andrychowskie, Ingaming, EsportsAssociation oraz sponsorom- Banery Żywiec, EnergyLandia, Czarny Groń, Tymbark, Kubuś, GOODRAM, MOLO, Sunset Projekt - agencja eventowa, safety day, event, symulatory, Beskid Media, Piekarnia Piskorek, Pizzeria TABIA, Strzecha Restauracja, Piwnica Rycerska, Bank Pekao S.A., Tomex

Gratulujemy wszystkim drużynom i życzymy dalszych sukcesów!!!