dziś: 2019-02-23

DNI KĘT 2018

2018-06-15

Po raz kolejny uczciliśmy wspólnie święto naszego miasta - Dni Kęt. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie z szerokiego wachlarza atrakcji. Na mieszkańców czekały nie tylko koncerty i występ kabaretu, ale także animacje dla dzieci i młodzieży, występy dziecięcych zespołów młodzieżowych, a także kino plenerowe i wiele, wiele innych wydarzeń przygotowanych w ramach Dni Kęt 2018. Całe trzy dni byliśmy rozpieszczani promieniami czerwcowego słońca - nie mogło być lepiej. 

Uroczyste rozpoczęcie obchodów odbyło się na kęckim rynku. Burmistrz Gminy Kęty - Pan Krzysztof Jan Klęczar przekazał przedstawicielom lokalnej społeczności klucz do bram miasta. Tego dnia odbyło się również podsumowanie gry terenowej "Tajemnice Kęt" organizowanej przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Kętach, Dom Kultury i Wydział Rozwoju Urzędu Gminy Kęty. Na płycie wręczone zostały nagrody zwycięskim drużynom.  Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Witkowicach okazali się najlepsi. Trasę pokonali w czterdzieści minut i udzielili prawidłowych odpowiedzi na wszystkie pytania. Kolejne miejsca zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 i 2 w Kętach oraz uczniowie ze szkoły w Nowej Wsi. 

Główną gwiazdą piątkowego wieczoru był Dawid Kwiatkowski, wokalista, który mimo młodego wieku (22 lata) ma już na koncie Europejską Nagrodę Muzyczną MTV dla najlepszego polskiego i europejskiego wykonawcy. Artysta od 1 stycznia 2018 jest trenerem wraz z Edytą Górniak, Tomsonem i Baronem w programie TVP2 The Voice Kids. jego występ porwał wiele młodzieńczych serc. Po koncercie Dawid Kwiatkowski na kilka chwil wyszedł do fanów, którzy mogli odebrać autograf, czy zrobić sobie z nim selfie.

W sobotę, na stadionie Hejnału dzień rozpoczął się od Kina Plenerowego oraz animacji dla dzieci, przygotowanych przez instruktorów Domu Kultury w Kętach.  Emocjonujący wieczór rozpoczął się za pośrednictwem energetycznego koncertu PUZZLE COVER BAND. Następnie wystąpili artyści z LIGI DŻENTELMENÓW- projektu muzycznego mającego na celu propagowanie twórczości muzycznej, muzyki niezależnej, alternatywnej jak również muzyki mainstreamowej -  tym razem ukazali nam się w rock&rollowej odsłonie. Kulminacją sobotniego dnia zabawy był niesamowity koncert wszystkim znanego zespołu  Wilki - polskiego zespołu rockowego, później pop – rockowego, który zadebiutował w 1992.  Porywający koncert hitami takimi jak: Baśka, Bohema, czy Son of the Blue Sky zabrał nas w podróż twórczości Roberta Gawlińskiego - lidera zespołu. 
Na zakończenie sobotniej zabawy, młodzież mogła bawić się w rytmach muzyki klubowej - zagrał dla nas Dj z Radio Bielsko oraz Dj z Kęt.

Niedziela obfitowała  w liczne animacje, gry, zabawy  oraz kino plenerowe. Równolegle na kęckim rynku, odbył się "Festiwal smaku" -gdzie swoje stoiska zaprezentowały Koła Gospodyń Wiejskich z terenu czterech współpracujących ze sobą Lokalnych Grup Działania. Naszą LGD „Dolina Soły” reprezentowały: KGW Chełmek, KGW Rajsko, KGW Brzeszcze Bór, KGW Bielany oraz KGW Wieprz. Dodatkowo Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Malca przeprowadziły warsztaty lepienia tradycyjnych pierogów.

W godzinach popołudniowych na stadionie Hejnał swoje talenty prezentowali nam młodzi mieszkańcy Gminy Kęty i nie tylko. Przed publicznością wystąpiły grupy taneczne, wokaliści, mażoretki oraz laureaci konkursu "Artystą być" organizowanego przez Urząd Gminy Kęty. Pod wieczór zawitał do nas kabaret JURKI. Rozmowa z widzami szybko przerodziła się we wspólną zabawę. Na niemal półtoragodzinny występ złożyły się przede wszystkim zabawne skecze odsłaniające kulisy wydarzeń związanych z polskimi świętami, a także skecze ukazujące absurdalne sytuacje życia codziennego. W tym dniu mieliśmy przyjemność wysłuchać wspaniałego występu Rudiego Schubertha wraz z Orkiestrą Siemion Band. Artystę znamy przede wszystkim jako autor tekstów kultowych piosenek, takich jak: "Córka Rybaka", "Monika, dziewczyna ratownika" czy "Wars wita was".

Widowiskowym zakończeniem tegorocznych obchodów Dni Kęt był  specjalnie przygotowany na tę okazję pokaz sztucznych ogni. Pirotechniczne widowisko obejrzały tłumy mieszkańców Kęt, jak również przybyłych z dalszej okolicy gości. 

Do zobaczenia za rok! 

ORGANIZATORZY 

NASI SPONSORZY 

 

Zdjęcie użytkownika Piekarnia Cukiernia Brzuchański.

Znalezione obrazy dla zapytania cukiernia jedyna logo

PATRONI MEDIALNI 

 

powrót do wydarzeń