dziś: 2019-08-24

Dzień EKO - Dziecka 2019

2019-06-01

Impreza plenerowa w morskim klimacie? Żaden problem!

1 czerwca rozpoczął się od Rodzinnego Rajdu Rowerowego pod patronatem Burmistrza Gminy Kęty. Zamówiona pogoda dopisała, mimo obaw po wcześniejszych ulewach. Uczestnicy wyruszyli w stronę Witkowic ubrani w turkusowe koszulki. Było nam niebiesko! Szczególnie biorąc pod uwagę liczbę rowerzystów, którzy w tym roku pobili rekord. Było ich ponad 250! Ochotnicza Straż Pożarna z Witkowic użyczyła  nam swojego terenu, aby uczestnicy na półmetku mogli nabrać sił na dalszy odcinek trasy. Policjanci i strażacy udostępnili swoje wozy dla najmłodszych.  Posiłkiem regeneracyjnym w tym roku była pyszna grochówka z Przystani nad Sołą. 

Rodzinny Rajd Rowerowy był dopiero początkiem atrakcji. Na scenie zaprezentowały się Mażoretki "Wdzięk", a także solistka i duet reprezentujący Mażoretki "Nemezis" z Hecznarowic. Mogliśmy posłuchać również repertuaru zespołu wokalnego działającego przy Domu Kultury w Kętach pod kierunkiem p. Aleksandry Stępień. Swoje umiejętności pokazały również ZPiT "Małe Kęty", formacja Kids Beat, duety taneczne - Nicola Kozieł i Julita Paszek oraz Adrianna Słonka i Wiktoria Jordanek grupa teatralna Bajdurki, a także szkoła tańca IMPRESJA. Wiersz nawiązujący do Rodzinnego Rajdu Rowerowego zaprezentowała również Justynka Ledwoń. 

Główną atrakcją był TANIEC HULA w wykonaniu grupy tenecznej Diamonds z Bielska - Białej. To nie był jednak zwykły pokaz! Najmłodsi w kolorowych, kwiatowych naszyjnikach mogli poczuć się jak na Hawajach i zatańczyć wspólnie z tancerkami. Program artystyczny wzbogacony był również o quizy i konkursy o tematyce morskiej ze słodkimi nagrodami. 

Uczestnicy mieli multum atrakcji do wyboru: od udziału w warsztatach "Naukowy Ocean Wiedzy" w wykonaniu Fabryki Kreatywności, przez wykonywanie kolorowych bębenków, po dmuchańce i różnorodne animacje. Postanowiliśmy wzbogacić naszą imprezę również o zdrowe, pyszne soki od Tłoczni - Choczni, które można było wypić we własnoręcznie udekorowanych papierowych kubeczkach.  Swoją pracę zaprezentowali nam również pasjonaci z Koła Pszczelarzy w Kętach. 

Rozstrzygnęliśmy również konkurs plastyczny "Co skrywa ocean?" - nasza galeria na I piętrze zamieniła się w oceaniczną otchłań pełną EKO - skarbów. Poniżej link z listą laureatów:

KLIKNIJ TUTAJ 

Z całego serca dziękujemy za pomoc naszym partnerom:

Straż Miejska w Kętach, Komisariat Policji w Kętach, Ochotnicza Straż Pożarna w Witkowicach, Grupa Ratownictwa Medycznego OSP Kęty - Podlesie 

SPONSOREM GŁÓWNYM WYDARZENIA JEST OPERATOR GAZOCIĄGÓW PRZESYŁOWYCH GAZ-SYSTEM S.A.

Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM jest spółką odpowiedzialną za przesył gazu ziemnego oraz zarządzanie najważniejszymi gazociągami w Polsce. Na terenie gminy Kęty GAZ-SYSTEM realizuje kluczową inwestycję, tj. gazociąg Skoczów - Komorowice - Oświęcim.

Ważną korzyścią dla gminy będzie odprowadzany corocznie podatek od nieruchomości. Będzie to kwota regularnie wpływająca do budżetu, którą można przeznaczyć na potrzeby mieszkańców i społeczności lokalnych.

Wszystkie inwestycje GAZ-SYSTEM są prowadzone z zastosowaniem nowoczesnych technologii i systemów zabezpieczeń oraz z poszanowaniem środowiska naturalnego i praw wszystkich interesariuszy.

 Więcej informacji na stronie: www.gaz-system.pl 

SPONSORZY:

IKABO - usługi elektryczne

URWIS KĘTY - wszystko dla dzieci

Obraz może zawierać: tekst

PIEKARNIA CUKIERNIA BRZUCHAŃSKI 

MIMOZA KĘTY 

Znalezione obrazy dla zapytania mimoza kęty

ICD AUTO 

Znalezione obrazy dla zapytania icd auto

DANONE SP. Z O.O.

Znalezione obrazy dla zapytania danone

powrót do wydarzeń