dziś: 2019-05-26

Dzień EKO - Dziecka 2019

2019-06-01

Niedawno wspominaliśmy poprzednią imprezę, a już za rogiem kolejna edycja Dnia EKO - Dziecka! Gotowi na zabawę! Zapraszamy 1 czerwca na plac przed Domem Kultury w Kętach!

HARMONOGRAM IMPREZY:

10:00 Kino o Poranku "Kraina cudów"

11:00 rozpoczęcie Rodzinnego Rajdu Rowerowego (wydanie pakietów startowych, rozgrzewka)

12:00 START Rodzinnego Rajdu Rowerowego

14: 00 Kino Bajka "Kraina cudów"

15:30 impreza plenerowa Dzień EKO - Dziecka (warsztaty, konkursy z nagrodami, program artystyczny)

Imprezę plenerową poprzedzi Rodzinny Rajd Rowerowy. Na uczestników czekają: przygoda, piękne widoki, rodzinna sobota w sportowym EKO-klimacie, a także coś pysznego na mecie! Trasa to prawie 22 km na terenach Gminy Kęty. Jak co roku przewidujemy nagrody dla Najmłodszego i Najstarszego Uczestnika Rajdu, a także dla Najliczniejszej Rodziny.

Rodzinny Rajd Rowerowy zorganizowany pod patronatem Burmistrza Gminy Kęty.

Ahoj Przygodo!

Zapisy tylko do 23 maja 2019. Ilość miejsc ograniczona.

Więcej informacji TUTAJ

Po Rodzinnym Rajdzie Rowerowym zapraszamy na imprezę plenerową Dzień EKO - Dziecka w morskim klimacie!

Na młodych mieszkańców naszej gminy czekają atrakcje:

• dmuchańce i liczne animacje,
  • program artystyczny w wykonaniu dzieci i młodzieży z sekcji działających przy Domu Kultury w Kętach,
  • quizy i konkursy z nagrodami,
  • warsztaty artystyczne i naukowe,
  • rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Co skrywa ocean?" - nasza galeria na I piętrze zamieni się w oceaniczną otchłań pełną EKO - skarbów,
  • smaki, które kochają przedszkolaki - cóż jest pyszniejszego niż świeżo wyciskany sok w ciepły letni dzień,
  • swoją pracę pokażą nam również pasjonaci z Koła Pszczelarzy w Kętach

Partnerzy:

Straż Miejska w Kętach, Komisariat Policji w Kętach, Ochotnicza Straż Pożarna w Witkowicach, Grupa Ratownictwa Medycznego OSP Kęty - Podlesie

SPONSOREM GŁÓWNYM WYDARZENIA JEST OPERATOR GAZOCIĄGÓW PRZESYŁOWYCH GAZ-SYSTEM S.A.

Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM jest spółką odpowiedzialną za przesył gazu ziemnego oraz zarządzanie najważniejszymi gazociągami w Polsce. Na terenie gminy Kęty GAZ-SYSTEM realizuje kluczową inwestycję, tj. gazociąg Skoczów - Komorowice - Oświęcim.

Ważną korzyścią dla gminy będzie odprowadzany corocznie podatek od nieruchomości. Będzie to kwota regularnie wpływająca do budżetu, którą można przeznaczyć na potrzeby mieszkańców i społeczności lokalnych.

Wszystkie inwestycje GAZ-SYSTEM są prowadzone z zastosowaniem nowoczesnych technologii i systemów zabezpieczeń oraz z poszanowaniem środowiska naturalnego i praw wszystkich interesariuszy.

Więcej informacji na stronie: www.gaz-system.pl

SPONSORZY:

IKABO - usługi elektryczne