dziś: 2024-04-19

Gala Finałowa V Przeglądu "Wokół Bożego Narodzenia"

1 lutego odbyła się Gala Finałowa, zorganizowanego już po raz piąty Przeglądu Artystycznego „Wokół Bożego Narodzenia”.

Podczas uroczystości zaprezentowała się jedna ze zwycięskich grup – uczniowie Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi zaprezentowali jasełka pt. „Niech błyśnie pierwsza gwiazda” – przedstawienie, które emanowało niezwykłą delikatnością Świętej Rodziny, bawiło historią niesfornej owieczki i radowało serca dużą dawką folkloru. Ceremonii wręczenia nagród towarzyszyła prezentacja multimedialna – fotorelacja z przedstawień jasełkowych uczestników przeglądu. W gronie publiczności obecni byli dyrektorzy szkół i przedszkoli, nauczyciele, instruktorzy oraz członkowie jury przeglądu.

Jury w tym roku postanowiło nagrodzić wszystkie inscenizacje zgłoszone do konkursu.
Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody z rąk: Dyrektora Wydziału Infrastruktury Społecznej Urzędu Gminy Kęty Tomasza Bieleckiego, przewodniczącego jury - pana Włodzimierza Pohla oraz pani Dyrektor Domu Kultury w Kętach Sylwii Brzozowicz.

Wyniki przedstawiają się następująco:
NAGRODĘ za prostotę i czystość inscenizacyjną, klasyczne opracowanie tekstowe oraz staranność i estetykę kostiumów otrzymała SPWP w Nowej Wsi – inscenizacja pt. „Jasełka”.

WYRÓŻNIENIE za pomysł zderzenia tradycji ze współczesnym konsumpcjonizmem otrzymała Szkoła Podstawowa nr 1 im. św. Jana Kantego w Kętach - inscenizacja pt. „Boże Narodzenie – mimo wszystko”.

NAGRODĘ za klasyczne przeniesienie na scenę baśni H.Ch. Andersena z wykorzystaniem bogatych środków scenograficznych i pomysłów inscenizacyjnych tj. taniec, multimedia, światło otrzymała Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki w Bielanach - Inscenizacja pt.: „Dziewczynka z zapałkami”.

NAGRODĘ za teatralność inscenizacji, wykorzystanie gry światłami oraz ciekawie opowiedzianą historię z udaną próbą tworzenia ról aktorskich otrzymał Zespół Szkolno-Przedszkolny w Witkowicach - Inscenizacja pt. „Z nieba spadła”.

NAGRODĘ za różnorodność inscenizacyjną, połączenie tańca, śpiewu, gry na instrumentach, za wplecenie folkloru, a w szczególności za radość dzielenia się swoimi emocjami z widzem otrzymała Szkoła Podstawowa im. gen. Wł. Sikorskiego w Nowej Wsi - inscenizacja pt. „Niech błyśnie pierwsza gwiazda”.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom przeglądu. Do zobaczenia za rok!

1.02, godz. 17.00
sala widowiskowa DK