dziś: 2024-04-16

gUsToWnia w Oświęcimskim Centrum Kultury

"gUsToWnia" to grupa seniorek, która spotyka się regularnie, aby przy kawie i herbacie miło spędzić czas, oddając się pasji. Tworzą rękodzieło najróżniejszymi technikami. Spotkania swój początek miały już 5 lat temu, z inicjatywy pani Krystyny Drabek. Początkowo zajęcia nie cieszyły się dużym zainteresowaniem, a dziś sekcja skupia już 20 osób, które spotykają się regularnie raz w tygodniu. Same uczą się różnych technik rękodzielniczych, inspirują się nawzajem, dzieląc się doświadczeniami.

Wystawa pt. "Papierowy zawrót głowy" miała swoją premierę w Domu Kultury w Kętach. Dzieła artystek można było podziwiać od 28.05 – 20.06.2019. Natomiast własnoręcznie wykonywane prace seniorek można było podziwiać od 18 października do 5 listopada 2019 roku w Oświęcimskim Centrum Kultury.

Wernisaż wystawy zaszczycili wernisaż wystawy prezydent miasta Oświęcim - Janusz Chwierut, Starosta Oświęcimski - Marcin Niedziela, Zastępca Wójta Gminy Oświęcim - Halina Musiał oraz gospodarz Oświęcimskiego Centrum Kultury - Apolonia Maj.

Wystawa zaprezentowana została, aby nawiązać wzajemną współpracę i dzielenie się dobrymi praktykami ze Słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku Oświęcimskiego Centrum Kultury.

Autorki prac prezentowanych na wystawie:

Krystyna Drabek (Łęki), Krystyna Drabek (Kobiernice), Helena Mrowiec, Jadwiga Kołacz, Stanisława Kozieł, Stanisława Szatanik, Małgorzata Bogacz, Teresa Gębczyk, Halina Bizoń, Stanisława Mendakiewicz, Władysława Łajczak, Krystyna Mirańska Handzlik, Anna Piekiełko