dziś: 2019-06-16

Jarmark Bożonarodzeniowy 2018

2018-12-18

Przez wiele wieków miasto Kęty słynęło z organizacji licznych targowisk i jarmarków. Żeby tradycji stało się zadość 16 grudnia na kęckim rynku odbył się Jarmark Bożonarodzeniowy. W czasie trwania imprezy nabyć można było świąteczne dekoracje, a przede wszystkim piękne, oryginalne wyroby rękodzielnicze.

Jak co roku jarmark uświetniły występy artystyczne dzieci i młodzieży. Nie zabrakło również wielu bajkowych postaci i oczywiście... św. Mikołaja, który w swoich drewnianych saniach przyleciał z lodowatej krainy. Królowa Śniegu zadawała dzieciom najróżniejsze, zimowe zagadki, a pomagały jej dzielnie trzy elfy.  Na scenie zaprezentowały się dzieci oraz młodzież z zespołu wokalnego działającego przy Domu Kultury w Kętach pod kierunkiem p. Aleksandry Stępień, ZPiT "Małe Kęty", a także ZPiT "Kęty" oraz "Porąbczanie". Mieliśmy okazję posłuchać także występów uczniów z SP nr 1 oraz Grupy Włóczykijów. 

W trakcie imprezy zakupić można było świąteczne dekoracje, maskotki oraz stroiki. Były też miody, smakowite sery, swojskie wędliny i ryby. 

Tego dnia odbyło się również wielkie mierzenie łańcuchów choinkowych, które było częścią konkursu organizowanego dla przedszkoli z Gminy Kęty. Nagrodę za najdłuższy łańcuch otrzymało SPWP nr 9. Tuż za nią uplasowało się przedszkole z Nowej Wsi. Przyznaliśmy jeszcze jedną nagrodę - za najciekawszy łańcuch choinkowy, którą otrzymało Przedszkole "Pod Dębami" z Malca. 

Gorące podziękowania dla wszystkich wystawców oraz mieszkańców, którzy zdecydowali się zagościć na rynku i spędzić z nami niedzielne popołudnie.

powrót do wydarzeń