dziś: 2024-04-25

JARMARK BOŻONARODZENIOWY 2019

Zapach pierników i aromat grzanego wina, moc świątecznych niespodzianek i atrakcji, a przede wszystkim wyjątkowe stoiska okolicznych rękodzielników i nie tylko. Podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego 15 grudnia można było zakupić wspaniałe wianki, szydełkowe serwety, kreatywne ozdoby świąteczne, a także biżuterię. Można było znaleźć mnóstwo inspiracji na prezenty świąteczne "last minute" - ciepłe, wełniane wyroby, naturalne kosmetyki, miody, czy piękne zabawki, różnorakie dodatki i wiele, wiele innych... Miłośnicy antyków i staroci "z duszą" również mogli znaleźć coś dla siebie. 

Kęckie jarmarki to również bogaty program artystyczny. Na scenie zaprezentowali się: 

Zespół Pieśni i Tańca "Kęty" - działa w naszym środowisku już 36 lat, kultywując rodzimy folklor. Niezmiennie od tylu lat promuje Kęty i jest ostoją ludowych tradycji, tak ważnych w życiu każdego z nas. Obecnie pracują pod kierunkiem choreografa Pani Barbary Gacek. W tym roku opracowali nowy program artystyczny, który można było zobaczyć podczas Dni Kęt. Zespół z  kapelą w składzie:  Edward Dziubek – akordeon, Aleksandra Jarosz, Natalia Borgosz i Natalia Wejnerd – skrzypce, Wiesław Grabski- kontrabas.

Zespół Wokalny działający przy Domu Kultury w Kętach - ich debiut sceniczny odbył się na Jarmarku Bożonarodzeniowym 2018. Członkowie zespołu biorą udział w konkursach i festiwalach, zajmując wielokrotnie finałowe lokaty, a ich śpiew zawsze umila nam wszystkie imprezy plenerowe. Kierownikiem zespołu jest pani Aleksandra Stępień.

Grupa muzyczna "Trzy czwarte" z PZ nr 9 Szkół im. M. Dąbrowskiej - powstała na przełomie lat 2003/2004 z inicjatywy kierownika i równocześnie nauczyciela Pana Sławomira Dwornika. Istnieje prawie 16 lat w naszym środowisku i uświetnia różnorodne uroczystości lokalne. Grupę reprezentowały Oliwia Wojtunik, Adriana Frysztacka i Karolina Drzała.

Zespół Pieśni i Tańca "Małe Kęty" - funkcjonują już od 7 lat przy Domu Kultury w Kętach. Choreografem i kierownikiem zespołu jest Pani Małgorzata Gembala, kierownikiem muzycznym Pan Jakub Waluś. Ten rok dla grupy był bardzo pracowity i  twórczy. Po raz pierwszy wziął udział  w 56. Tygodniu Kultury Beskidzkiej zaprezentował rodzimy folklor na  dwóch estradach tego prestiżowego Festiwalu: w Makowie Podhalańskim i Szczyrku. W tym również samym roku na zaproszenie Gminy Turzovka na Słowacji koncertował podczas Festiwalu  Folklorystycznego „Beskydske Slavnosti". W skali całego roku swój żywiołowy taniec i młodzieńczą energię zaprezentowali aż w 23 koncertach w Kętach i okolicy. Ten pracowity rok zaowocował nie tylko nową suitą którą wzbogacili swój repertuar artystyczny  ale  pierwszą wydaną płytą z kolędami i pastorałkami. Płytę będzie można nabyć podczas licznych koncertów w Kętach i w Wadowicach.

Kapela Góralska  Kosor z Żywca - powstała w 2002 roku w Pewli Ślemieńskiej. Pierwsze 2 lata to okres, w którym poznawali kulturę góralską, kompletowali stroje i uczyli się gwary. Początkowo kapela brała udział w konkursach muzycznych. Muzycy z zespołu piszą i komponują także swoje autorskie utwory. Jednak muzyka góralska ciągle towarzyszy zespołowi, umila im życie i jest nieodzownym elementem ich twórczej aktywności. 

Gorące podziękowania dla wszystkich wystawców oraz mieszkańców, którzy zdecydowali się zagościć na rynku i spędzić z nami niedzielne popołudnie.

powrót do wydarzeń