dziś: 2020-02-21

Jaś i Małgosia - spektakl dla dzieci

2020-02-14

Jaś, Małgosia, 4 niesforne czarownice oraz inne bajkowe postaci podbiły już wiele serc dziecięcych podczas grudniowej imprezy mikołajkowej w Domu Kultury w Kętach. Dzieciaki, które chciałyby obejrzeć to niezwykle barwne widowisko, zapraszamy serdecznie do Domu Kultury w Kętach
14 lutego 2020r. o godz. 9:30 i 11:00.

cena biletu: 8 zł.

Grupy zorganizowane (szkoły, przedszkola, świetlice itp.) prosimy o kontakt telefoniczny
pod nr tel. 33/ 844 86 77

Spektakl „Jaś i Małgosia” to sceniczna wersja baśni braci Grimm. Niezwykłe przygody rodzeństwa obfitują w ciekawe spotkania z bajkowymi postaciami: gadającym wilkiem, czarownicami, czy leśnymi zwierzątkami. Bogata scenografia, wartka akcja i wpadające w ucho piosenki wzbogacone o układy taneczne stanowią niewątpliwe atuty tego baśniowego widowiska. Jak w każdej bajce kończącej się morałem, również i w tym spektaklu znalazły się pouczające przesłania dotyczące zdrowego odżywiania, ochrony przyrody oraz wzajemnego szacunku.

Spektakl realizowany jest przez dzieci z grupy teatralnej „Bajdurki” działającej w Domu Kultury w Kętach pod kierunkiem pani Marii Karaim. Zespół liczy 25 dzieci w wieku od 5 do 16 lat i jest laureatem wielu nagród i wyróżnień w festiwalach teatralnych oraz konkursach żywego słowa o zasięgu wojewódzkim i ogólnopolskim. Coroczne „bajdurkowe” przedstawienia nie są realizowane przez profesjonalistów, jednak cieszą się niezwykle ciepłym odbiorem ze strony małych widzów i posiadają wielką wartość edukacyjną oraz wychowawczą. Dzieci z grupy teatralnej przygotowują spektakl ze świadomością, że robią coś ciekawego i wartościowego dla swoich rówieśników.