dziś: 2020-04-08

XII Konkurs Muzyki Instrumentalnej "O Złoty Klucz Wiolinowy" - ODWOŁANY

2020-03-28

Organizator:

Dom Kultury w Kętach, 32-650 Kęty, ul. Żwirki i Wigury 2a, tel.:  33/ 844 86 70,
e-mail: poczta@domkultury.kety.pl; www.domkultury.kety.pl

Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Gminy Kęty.

Cele konkursu:

1. Propagowanie wśród dzieci i młodzieży muzyki oraz aktywnych i kreatywnych form spędzania wolnego czasu.
  2. Popularyzowanie gry na instrumentach.
  3. Ujawnianie młodych talentów muzycznych.
  4. Rozwijanie wrażliwości na piękno muzyki.
  5. Prezentacja i popularyzacja dorobku artystycznego solistów oraz zespołów instrumentalnych.
  6. Współpraca i wymiana doświadczeń w środowiskach krzewiących edukację muzyczną.

Warunki uczestnictwa:

1. Uczestnikami konkursu mogą być dzieci i młodzież występujące solo lub w duecie, pobierające naukę w ogniskach muzycznych, domach kultury lub indywidualnie.
  2. Uczestnikami konkursu mogą być też zespoły (od 3 osób).
  3. W konkursie nie mogą uczestniczyć uczniowie ani absolwenci szkół muzycznych.
  4. Uczestnicy mogą prezentować swoje umiejętności muzyczne na instrumentach: klawiszowych, smyczkowych, szarpanych, dętych, uderzanych, perkusyjnych.
  5. Organizator dopuszcza wykonanie utworów solowych z towarzyszeniem akompaniamentu.
  6. Uczestnicy konkursu będą oceniani przez jurorów w trzech kategoriach wiekowych:
  7. od 6-10 lat,
  8. od 11 do 14 lat,
  9. od 15 do 19 lat.

W przypadku zespołów, wiek najstarszego uczestnika kwalifikuje do danej grupy wiekowej.

Każdy uczestnik zobowiązany jest zagrać dwa utwory: z repertuaru muzyki klasycznej, utwór dowolny.

Łączny czas prezentacji - do 8 minut.

Utwory powinny być wykonywane z pamięci.

Wykonawca uczestniczący po raz kolejny w konkursie nie może wykonywać utworów prezentowanych w poprzednich edycjach.

Podczas przesłuchań i koncertu laureatów uczestników obowiązuje strój galowy.

Przebieg konkursu:

1. Etapy konkursu:

- etap I - przyjmowanie kart zgłoszeń - do dnia 16.03.2020 r. Zgłoszenia można dostarczyć do
                pok. nr 2 DK osobiście, wysłać pocztą na adres: Dom Kultury w Kętach, ul. Żwirki i Wigury 2a,
                32-650 Kęty lub mailem na adres: marta.szymla@domkultury.kety.pl,

- etap II - przesłuchania konkursowe na sali widowiskowej Domu Kultury, ogłoszenie wyników, rozdanie nagród i koncert galowy laureatów – 28.03.2020 r.

Kolejność przesłuchań konkursowych zostanie opublikowana na stronie internetowej
                Domu Kultury po przyjęciu kart zgłoszeń.

1. Kryteria oceny:

- dobór repertuaru,
- umiejętności instrumentalne
- interpretacja,
- intonacja,
- dynamika.

1. Nagrody:

- zdobywca Grand Prix otrzyma statuetkę „Złoty Klucz Wiolinowy” oraz nagrodę rzeczową,
- wszyscy uczestnicy otrzymają  dyplomy pamiątkowe za udział, natomiast laureaci I, II i III  miejsc – nagrody rzeczowe.

1. Organizator zapewnia:

- nagłośnienie,
- niektóre instrumenty: fortepian, keyboard „Roland EM- 20”,
- możliwość podłączenia własnego sprzętu (należy w karcie zgłoszenia podać taką informację).

Inne ustalenia:

1. Uczestnicy przyjeżdżają na koszt własny lub instytucji delegującej.
  2. Szczegółowych informacji udziela Marta Szymla, pokój nr 2 DK,
    tel. 33/ 844 86 74; mail: marta.szymla@domkultury.kety.pl.

REGULAMIN DO POBRANIA

KARTA ZGŁOSZENIOWA DO POBRANIA