dziś: 2024-04-20

„Kolorowy świat gleb” – kolejne zajęcia Uniwersytetu Pierwszego Wieku

Tym razem, 13 stycznia, na dzieci z Uniwersytetu Pierwszego Wieku czekały ciekawe zajęcia. Wykład z dr. inż. Piotrem Pacanowskim oraz warsztaty grupowe połączone ze zwiedzaniem Muzeum Gleb Uniwersytetu Rolniczego.

– Na wykładzie dowiedzieliśmy się sporo o ziemi i jej właściwościach – opowiada jeden z uczestników zajęć. Nasi mali studenci byli tak bardzo zainteresowani słowami wykładowcy, że nie omieszkali zrobić notatek z wykładów. To się nazywa zapał!

Na kolejnych zajęciach studenci zostali podzieleni na 2 grupy i zwiedzili Muzeum Gleb a także wykonali własnoręcznie przekrój różnych rodzajów ziem. Ta część dnia podobała się uczniom najbardziej.

– Sami mogliśmy stworzyć kompozycję kilku ziem. Świetnie było móc samemu sprawdzić jak różnią się dane gleby w dotyku – relacjonują dziewczęta.

Kartki z przekrojem gleb to jednak nie jedyna pamiątka z tego dnia. Jak przystało na studentów, wszyscy czekali w kolejce na wpis z oceną do swoich indeksów.

Podczas tego dnia uśmiechy nie schodziły z twarzy dzieci, a wspólne zdjęcia z wykładowcą będą pamiątką do końca życia.

Czekamy z niecierpliwością na kolejne spotkania naszego Uniwersytetu Pierwszego Wieku. W kolejnych miesiącach będziemy zgłębiać tematykę odnowy środowiska. Kierunek studiów to właśnie Ochrona Środowiska oraz Odnawialne Źródła Energii. Jesteśmy pewni, że kolejne spotkania również zaowocują wspaniałą zabawą i poszerzeniem wiedzy przyrodniczej.