dziś: 2019-12-08

MIKOŁAJKI z Domem Kultury w Kętach

2019-12-06

Hoł, hoł, hoł!

Już dzisiaj zachęcamy do udziału w Mikołajkach organizowanych tradycyjnie w naszych skromnych progach. Przygotowaliśmy dla Waszych pociech spektakl pt. "Jaś i Małgosia" w wykonaniu dziecięcej grupy teatralnej BAJDURKI i oczywiście spotkanie ze św. Mikołajem!

/Spektakl „Jaś i Małgosia” to sceniczna wersja baśni braci Grimm. Niezwykłe przygody rodzeństwa obfitują w ciekawe spotkania z bajkowymi postaciami: gadającym wilkiem, czarownicami, czy leśnymi zwierzątkami. Bogata scenografia, wartka akcja i wpadające w ucho piosenki wzbogacone o układy taneczne stanowią niewątpliwe atuty tego baśniowego widowiska. Jak w każdej bajce kończącej się morałem, również i w tym spektaklu znalazły się pouczające przesłania dotyczące zdrowego odżywiania, ochrony przyrody oraz wzajemnego szacunku.

Spektakl realizowany jest przez dzieci z grupy teatralnej „Bajdurki” działającej w Domu Kultury w Kętach pod kierunkiem pani Marii Karaim. Zespół liczy 25 dzieci w wieku
od 5 do 16 lat i jest laureatem wielu nagród i wyróżnień w festiwalach teatralnych oraz konkursach żywego słowa o zasięgu wojewódzkim i ogólnopolskim. Coroczne „bajdurkowe” przedstawienia nie są realizowane przez profesjonalistów, jednak cieszą się niezwykle ciepłym odbiorem ze strony małych widzów i posiadają wielką wartość edukacyjną oraz wychowawczą. Dzieci z grupy teatralnej przygotowują spektakl ze świadomością, że robią coś ciekawego i wartościowego dla swoich rówieśników./

Zgłoszenia przyjmujemy w pok. nr 2 w DK lub telefonicznie. Kontakt: 33 844 86 74.

Koordynator: Marta Szymla.

TERMIN: 6.12.2019 r. godz. 16.00 i 17.30

CENA BILETU: 10 zł*

*Bilet obejmuje spektakl pt. "Jaś i Małgosia", mini zabawę taneczną oraz spotkanie ze św. Mikołajem. Bilet opłacają zarówno rodzice, jak i uczestnicy wydarzenia.

Paczki z prezentami należy opisać IMIENIEM I NAZWISKIEM DZIECKA oraz WYBRANĄ GODZINĄ I NUMERKIEM, który otrzymają Państwo przy zapisie.

Prezenty przyjmowane będą TYLKO w dniu 5.12.2019 r. w pok. nr 2 w DK w godzinach 8:00 do 19:00.

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA!