dziś: 2024-04-19

Pożegnanie lata w klimacie COUNTRY

W niedzielę 9 września na terenach rekreacyjnych przy ul. Sobieskiego w Kętach (obiekt przy stadionie TS Hejnał) odbył się piknik rodzinny w klimacie COUNTRY.

Piknik rozpoczęliśmy od przyjazdu Wawel Truck - 15 metrowej ciężarówki po brzegi wypełnionej atrakcjami i pysznościami, w środku trucka najmłodsi mieli okazję by spróbować swych sił w przeróżnych multimedialnych konkurencjach, a słodycze zdobyte w rozgrywkach mogli zabrać ze sobą. Na murawie stadionu w namiocie Beskid Media mogliśmy obejrzeć pasjonujący finał   konkursu "Baw się razem z nami". Pełne atrakcji było też stoisko Szkoły Językowej Face2Face, gdzie mogliśmy porozmawiać z "Real Cowboy" w jego ojczystym języku. Na rozświetlonym ciepłym słońcem stadionie firma Tauron kusiła atrakcjami przygotowanymi dla uczestników naszego pikniku i przy okazji sprytnie pozwoliła nam zgłębić wiedzę nt. ogrzewania i dobrego wykorzystywania energii. Rodzice i ich pociechy w każdej chwili obiecującego popołudnia mogli odwiedzić nasz namiot z animacjami, które przygotowaliśmy specjalnie dla dzieci. To tam wspólnie mogliśmy malować buzie, tworzyć gwiazdy szeryfa i dekorować kucyka na patyku. Dla całych rodzin przygotowaliśmy konkurencje w iście wiejskim stylu: przeciąganie liny, wyścig na taczkach czy slalom miedzy snopkami słomy. Dzięki naszym sponsorom nagrodą główną były wejściówki do Energylandii, Ninja Park Jumpownia oraz Eko Park - W DECHE. Uczestnicy Rodzinnego Turnieju Westernowego mogli również cieszyć się smakowitymi nagrodami ufundowanymi przez firmy AKSAM oraz Czanieckie Makarony. Niedzielny czas umilała nam płynąca z głośników muzyka country i występ zespołu wokalnego Włóczykije. Miodowe promienie słońca chyliły się ku zachodowi, a wtedy Akademia Aktywności Ruchowej i jej tancerze zaprezentowali swoje umiejętności we wspaniałym pokazie tańca liniowego. Po wspólnej nauce i zabawie tańcem nasze Pożegnanie Lata uświetnił koncert zespołu Andrzej Trojak Band. Lider grupy to znany i ceniony muzyk, poeta, bard. Swoją karierę szaleńczo rozpędził jeszcze w latach 90 - tych w zespole Grupa Furmana. Spod jego pióra wyszły takie przeboje jak np., „ETZ-ta”, ”Opony” czy „Modlitwa wracających”. Czas spokojnie upływał na wspólnej zabawie, śpiewaniu i tańcach. Podczas gdy koncert  dobiegał ku końcowi zorientowaliśmy się, że słońce ukryło się za horyzontem. Kiedy umilkła muzyka i ze sceny rozległy się podziękowania nadszedł czas na zakończenie naszego wspólnego święta. Pożegnanie lata było wspaniałym niedzielnym dniem, który pozwolił nam jeszcze raz oddać się zabawie letniej nocy i w przyjemnie rodzinny sposób uhonorować minione lato.

Dziękujemy naszym sponsorom: