dziś: 2024-04-19

REKORDOWY FINAŁ WOŚP!

Po raz kolejny mieszkańcy gminy Kęty pokazali, że mają OGROMNE SERDUCHA , którymi pragną się dzielić, by nieść pomoc potrzebującym. W 27 finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gminie Kęty zebrano ponad 94 tys. zł. Jak podkreślił szef sztabu WOŚP w Gminie Kęty Tomasz Klęczar, mówiąc: - Ten fantastyczny wynik to Wasza zasługa !  Oczywiście  podziękowania  należą się  sztabowi, sponsorom i partnerom, ale szczególnie mieszkańcom Gminy Kęty za ich niezwykłą ofiarność. Podczas tegorocznego Finału WOŚP na terenie Dom Kultury w Kętach zorganizowano  turniej FIFA, zbiórkę makulatury, a dla najmłodszych liczne zabawy i animacje. Można było wziąć udział w loterii z fantami i jednocześnie pomagając, otrzymać upominek dla siebie. Chętni wspierający Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy mogli nabyć WOŚPowe gadżety. Atrakcją było również zwiedzanie wystawy zabytkowych motocykli przygotowanej przez Klub Motocyklowy Riders On The Storm. Na scenie Domu Kultury można było usłyszeć zespół Ilusion oraz SoulTaker. Przed wielkim finałem i licytacją wystąpili laureaci gminnego konkursu „Artystą być…”. Młodzi, zdolni muzykalni ludzie wystąpili ze specjalnie przygotowanym repertuarem. Na scenie można było także podziwiać młodych, utalentowanych tancerzy. Po zakończeniu występów przeprowadzona została WOŚPowa licytacja ,która w tym roku cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Wśród licznych atrakcji przygotowanych dla naszych mieszkańców odbył się I kęcki Bieg „Policz się z cukrzycą”, zorganizowany przez Kęckie Harpagany wraz z Małymi Harpaganami. Jak co roku na Finał WOŚP, byli z nami strażacy OSP Kęty i Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej w Kętach „Ratownictwo z pasją” wraz z psimi ratownikami, którzy przygotowali na kęckim Rynku pokazy, a także zabezpieczali imprezę wraz z kęcką Strażą Miejską i Policją. Od samego rana do późnych godzin nocnych pracował cały sztab wolontariuszy, wśród których byli także harcerze. Zbiórki odbywały się na ulicach całej naszej gminy.

Zdjęcia udostępnił:

www.facebook.com/lukaszqcphoto