dziś: 2019-06-16

Oferta zajęć na sezon artystyczny 2018/2019

2018-10-15

Szanowni Państwo, pragniemy zaprosić Państwa do zapoznania się z ofertą różnych sekcji prowadzonych przez Dom Kultury w Kętach. Inicjatywa utworzenia sekcji pozwala dzieciom wyrazić siebie poprzez sztukę oraz rozwijać talenty artystyczne i sportowe. Podczas zajęć dzieci mogą odreagować stres codziennego życia i poznać interesujących ludzi. Zajęcia pomogą rozwijać twórczą aktywność, a tym samym przyczyni się do rozwoju wieli talentów.
Zapisy do danych sekcji trwają do zapełnienia wolnych miejsc przewidzianych w ramach danej sekcji. O wpisaniu dziecka na listę decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy i kontakt: Pani Ela Kózka nr tel.: 33 844 86 88, e-mail: sekcje@domkultury.kety.pl
Lista naszych sekcji, które są objęte programem Karta Dużej Rodziny:

Grupa Mażoretek
Szkółka instrumentalna
Grupy Tańca Nowoczesnego
Sekcja plastyczna


Grupa Mażoretek
Sekcja działa w Domu Kultury w Kętach i została założona w 2016 roku. Jej instruktorem jest pani  Kinga Biba. Grupa w swych szeregach ma kilkanaście tancerek w wieku od 5 -9 lat. Uczestniczki spotykają się raz w tygodniu na zajęciach, podczas których poszerzają swoją wiedzę na temat tańca z pałeczką mażoretkową – batonem. Dodatkowo dzieci na zajęciach poznają różne techniki tańca - począwszy od postaw klasyki – baletu – po taniec współczesny.
Zajęcia odbywają się 1 raz w tygodniu  i trwają 90 min.
koszt: 35 zł / miesiąc 28 zł / KDR ( karta dużej rodziny )

Zespół Pieśni i Tańca Małe Kęty
Zespół Pieśni i Tańca Małe Kęty powstał w 2012r. Skupia ok. 25 dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Młodzi artyści są kontynuatorami tradycji folklorystycznej zakorzenionej w Kętach. Zespół ma w swoim repertuarze suitę krakowską i górali żywieckich oraz program kolęd i pastorałek. Zespół aktywnie działa w środowisku lokalnym, wzbogacając swoimi występami  gminne  uroczystości i festyny. Swoją twórczość prezentuje na corocznym przeglądzie „Wesoły Krakowiaczek” w Domu Kultury w Kętach, na Festynie Franciszkańskim, podczas święta miasta: Dni Kęt, pikników szkolnych, festynów rodzinnych, na jarmarkach: Wielkanocnym i  Bożonarodzeniowym. Formacja uczestniczyła  w wielu festiwalach i przeglądach zdobywając czołowe miejsca. Kierownikiem zespołu jest Pani Małgorzata Gembala, choreografem jest Pani Barbara Gacek natomiast kierownikiem kapeli jest Pan Jakub Waluś.
Zajęcia odbywają się 1 raz w tygodniu w poniedziałki
koszt:  10 zł / miesiąc

Grupa teatralna "Bajdurki"
Jest to zespół z ogromną tradycją, powstał w 1985 roku jako teatrzyk kukiełkowy „Pleciuga”. W 1989 roku zaprzestał przedstawień kukiełkowych i zmienił nazwę na "Teatr Żywego Słowa". Od 1999 roku funkcjonuje jako Grupa Teatralna „Bajdurki”. Inicjatywa skupia dzieci z przedszkoli oraz uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. W trakcie pracy nad przedstawieniem dzieci mogą poznać teatr „od podszewki” ucząc się dykcji, tańca, śpiewu
i ruchu scenicznego. Dzięki przygotowanym przedstawieniom oraz scenkom okazjonalnym od kilku lat teatr przynosi radość najmłodszym widzom, zwłaszcza podczas corocznych imprez mikołajkowych. Dzieci z Grupy Teatralnej mają też znaczący udział w organizowanym przez Dom Kultury w Kętach Festiwalu Młodego Aktora - witają gości bajkową inscenizacją, a niektórzy mali aktorzy uczestniczą w konkursie. „Bajdurki” mają na swym koncie głównie inscenizacje bajek, które wielokrotnie nominowane były do gali finałowej Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży „Bajdurek” organizowanego przez Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu. Grupa, a także jej instruktorzy – Pani Maria Karaim i Pani Marta Koczur, są laureatami wielu nagród i wyróżnień.
Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu.
koszt : 10 zł/miesiąc

Szkółka instrumentalna
W naszej szkółce instrumentalnej dzieci uczą się przez cały rok pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu w wymiarze godzinowym dostosowanym do indywidualnych potrzeb uczestników. Podsumowaniem całorocznej pracy w szkółce muzycznej jest wspólny koncert wszystkich uczestników pt. ,,Nasz koncert". Jest to okazja do zaprezentowania zdobytych umiejętności przed swoimi najbliższymi.
- PIANINO
- AKORDEON
- FLET
- KEYBOARD
- GITARA
- SAKSOFON
- KLARNET
koszt - 40,00 zł/lekcja 45 min, płatność przy Karcie Dużej Rodziny: 32 zł
- SKRZYPCE
koszt - 30,00 zł/lekcja 30 min, płatność przy Karcie Dużej Rodziny: 24 zł

- OKULELE

zajęcia odbywają się raz w tygodniu po 1,5h , koszt to 69 zł miesięcznie.
kontakt: Pan Marcin Jakubiec nr tel. 668 224 520


Sekcja plastyczna
Zajęcia plastyczne prowadzone są w Domu Kultury w Kętach i skierowane są do dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 15 lat. Uczestnicy pracują w 10-cio osobowych grupach dobranych pod względem wieku jak i stopnia zaawansowania. Formy i metody pracy to: analiza dzieła plastycznego, udział w konkursach plastycznych, zajęcia plenerowe, działalność praktyczna, praca w grupach i praca indywidualna.
Techniki plastyczne: malarstwo, rysunek, rzeźba, origami, collage, grafika, bionika, papieroplastyka, decoupage, witraż, ceramika, odlewy z gipsu.
Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w dwóch blokach zajęć, każde trwają 90min.
Instruktorzy: Pani Beata Merta oraz Pan Dominik Rogus
Koszt: 35 zł / miesiąc; KDR 28,00 zł / miesiąc
- jednorazowa wpłata od dziecka na zakup podstawowego zestawu materiałów plastycznych wynosi 30 zł (15 zł w październiku, 15 zł w lutym)


KURS ARTYSTYCZNY
Są to zajęcia przygotowujące do egzaminów do szkół plastycznych (średnich i wyższych) dedykowane osobom z uzdolnieniami plastycznymi, które chcą je szlifować pod okiem wykwalifikowanego plastyka.
Spotkania odbywają się raz w tygodniu
Instruktor: Dominik Rogus
- Koszt: 80 zł/mies.

Capoeira
To zajęcia skierowane do dzieci, które chcą spróbować swoich sił w sztuce walki wywodzącej się z tradycji afrykańskiej i brazylijskiej. Capoeira łączy w sobie formę rytmiczną i akrobatyczną. Jej istotą są elementy tańca wpływające na płynność i nieprzewidywalność ataków. Uczestnicy zajęć dowiedzą się dokładnie na czym polega Ginga - najważniejszy ruch w capoeira, który nadaje tej sztuce charakter tańca. Są to ciekawe zajęcia ruchowo-akrobatyczne dla dzieci, młodzieży. Adresatami są dzieci od 7 roku życia oraz młodzież.
Zajęcia odbywają się 1 x w tygodniu i trwają 90 min.
Trener: Piotr Rączka
Koszt - 62,00 zł / miesiąc

KRAV MAGA

To zajęcia dedykowane wszystkim tym, którzy chcą zdobyć wiedzę nt. samoobrony. Krav Maga to izraelski system walki wykorzystywany przez specsłużby. Oferta jest skierowana dla każdego, kto chciałby wzmocnić swoją pewność siebie oraz być pewnym, że w każdej sytuacji będzie w stanie obronić samego siebie, lub swoich bliskich.

Trener: Piotr Dziemba

Zajęcia prowadzone są dwa razy w tygodniu i trwają 1.5 h,

Koszt: 100zł za miesiąc.


Grupy Tańca Nowoczesnego
Taniec to Propozycja dla różnych grup wiekowych: dzieci i młodzieży oparta na różnorodnych technikach tanecznych - hip hop, jazz, które pozwolą rozwinąć talenty taneczne. Formacje Cookie Beat i Cookie beat Mini mogą pochwalić się licznymi sukcesami, ich zdolności taneczne pozwalają im zając czołowe miejsca w wielu festiwalach i przeglądach.
Zajęcia prowadzą: Katarzyna Nycz - Hip-Hop oraz Sylwia Kapcińska - Jazz.
Zajęcia  są zróżnicowane w zależności od grupy.
koszt: od 40 zł do 90 zł / miesiąc (szczegóły przy zapisach) sekcja jest objęta KDR.

Hip-Hop dla dorosłych +25 lat.
Prowadzący zajęcia: Katarzyna Nycz

Zajęcia prowadzone są raz w tygodniu, koszt: 90zł za miesiąc.

KLUB BRZDĄCA
Klub Brzdąca oferuje profesjonalną opiekę dla dzieci oraz pomaga wejść w nowe środowisko przedszkolne obecnemu 2, 3 i 4-latkowi. Nasze pociechy mają do dyspozycji odświeżone, kolorowe pomieszczenie, które sprzyja dobrej zabawie.
Zajęcia w wymiarze 2 godz. odbywają się 2 razy w tygodniu.
koszt: 10 zł / godz.

Grupa Teatralna "Antrakt"
To propozycja zrzeszająca aktorów – amatorów z Gminy Kęty, zajęcia Grupy Teatralnej prowadzi Barbara Siwiec. W swoim dorobku grupa ma dwie świetne komedie oraz etiudę teatralną, które zapełniały sale widowiskową w Domu Kultury w Kętach oraz na spektaklach poza Kętami. Grupa skupia młodzież i dorosłych.
koszt: 15 zł / miesiąc


Robotyka
Zajęcia uczą dzieci wielu przydatnych umiejętności, jak: planowania, skupienia uwagi, cierpliwości, a także pomagają młodym inżynierom zrozumieć zagadnienia matematyczne, czy fizyczne, pokazując zarazem, że ta wiedza rzeczywiście się przydaje. Na tych warsztatach dzieci będą mogły skonstruować własne roboty, wykorzystując w tym celu specjalne zestawy edukacyjne Lego: Mindstorms oraz WeDo.
Zajęcia prowadzą instruktorzy Fabryki Kreatywności , odbywają się 1 raz w tygodniu i trwają 60 min.
koszt: 60 zł / miesiąc

Rytmika dla dzieci

Rytmika dla dzieci to oferta skierowana do najmłodszych pociech (dzieci 3-4 letnie). Są to zajęcia rytmizujące i wspomagające prawidłowy rozwój sprawności fizycznej i muzykalności dzieci. Podstawowym założeniem jest przekazywanie pozytywnych wartości tańca i radości jaką dawać może ruch do muzyki. Na zajęciach dzieci uczą się prostych sekwencji ruchowych i zabaw tanecznych, opartych na naturalnej potrzebie ruchu dziecka. Dzięki temu zajęcia te pozytywnie wpływają na rozwój motoryczny dzieci, wzmagają koordynację wzrokowo-ruchową oraz wyrabiają poczucie rytmu, będąc jednocześnie wspaniałą rozrywką.

Instruktor: Karolina Niedziela, zapisy i informacje: 572 097 212

Koszt: 30 zł/miesiąc

Czas trwania: 60 min raz w tygodniuSekcja Modelarska
Podczas zajęć uczestnicy zdobędą wiedzę z zakresu aerodynamiki i mechaniki lotu, nauczą się posługiwania narzędziami, obróbki materiałów, rysunku technicznego, będą ćwiczyć zdolności manualne.
Zajęcia odbywają się 1 raz w tygodniu i trwają 120 min.  
Koszt:  50 zł / miesiąc

- jednorazowa wpłata od dziecka na zakup podstawowego zestawu materiałów modelarskich wynosi 30 zł (15 zł w październiku, 15 zł w lutym)Zespoły wokalne: dziecięcy / młodzieżowy
Zajęcia są skierowane do dzieci (od 7 r.ż.) oraz młodzieży. Jest to propozycja dla osób utalentowanych wokalnie, chcących poprawić swoje zdolności. W ramach zajęć przewidziane są lekcje indywidualne oraz grupowe.

koszt - 40 zł / miesiąc

Kurs Fotograficzny
Program skierowany jest do młodzieży i dorosłych, którzy czynnie interesują się fotografią lub dopiero zaczynają. Program obejmuje grupowe zajęcia teoretyczne i praktyczne, dostosowane do potrzeb uczestników. Zajęcia z zakresu fotografii będą trwać 2 do 3 godziny dwa razy w tygodniu. W wypadku wyjścia na plener czas może się wydłużyć do 3 godzin.
Instruktor: Małgorzata Szatan.
Koszt: 25 zł / miesiąc
Każdy uczestnik powinien mieć aparat.


Latino solo dla dzieci i młodzieży
zapisy i informacje: 572 097 212
Jest to kurs dedykowany dzieciom i młodzieży. Program obejmuje naukę krótkich dynamicznych choreografii bazujących na tańcach latynoamerykańskich oraz elementach zumby, jazzu i disco. Każde zajęcia poprzedzone są krótką rozgrzewką, której podstawą są ćwiczenia zaczerpnięte z tańca klasycznego (techniki barre au sol) oraz ćwiczeń Pilates’a. Kolejnym stałym punktem zajęć są ćwiczenia rozciągające i relaksacyjne, które wraz z nauką różnych technik tanecznych, gwarantują poprawę sprawności fizycznej dziecka oraz zwiększenie elastyczności ciała i harmonii ruchów. Podczas kursu uczestnik wyrabia w sobie poczucie rytmu, swobodę ruchów i koordynację, a także pewność siebie. Doskonała muzyka i energetyzujące układy sprawią, że taniec stanie się świetnym sposobem na spędzenie wolnego czasu!
Grupa 1 - dzieci do 7 roku życia
Koszt: 50 zł/miesiąc
Czas trwania: 45 min. raz w tygodniu

Grupa 2 – dzieci 8-13 lat
Koszt: 56 zł/miesiąc
Czas trwania: 60 min. raz w tygodniu

Grupa 3 – młodzież 14+
Koszt: 60 zł/miesiąc
Czas trwania: 90 min. raz w tygodniu

Latino solo
zapisy i informacje: 572 097 212
Latino solo dla Pań to zajęcia stworzone dla wszystkich kobiet, niezależnie od wieku. Na każdym spotkaniu prezentowane są krótkie choreografie bazujące na podstawowych krokach popularnych tańców latino (salsa, samba, cha cha cha, rumba) oraz zumbie, disco i elementach jazzu. Zajęcia poprzedza krótka rytmiczna rozgrzewka, a kończy relaksujący streching. Dzięki wspaniałej zabawie w rytmach latynoskiej muzyki spalimy kalorie, wzmocnimy mięśnie, poprawimy koordynację, świadomość własnego ciała i gibkość. Gwarantujemy zastrzyk pozytywnej energii i świetne samopoczucie na zajęciach jak i długo po!
WAŻNE: Na tych zajęciach nie musisz mieć partnera!
Koszt: 80 zł/miesiąc
Czas trwania: 60 min. raz w tygodniu

Taniec w parach
zapisy i informacje: 572 097 212
Taniec w parach jest to kurs przeznaczony dla osób, które chcą opanować sztukę swobodnego tańca z partnerem, dla narzeczonych chcących podszlifować swoje umiejętności przed ślubem, jak również dla wszystkich tych, których cieszy taniec we dwoje. Kurs bazuje na Światowym Programie Tanecznym obejmującym 10 tańców towarzyskich (walc angielski, tango, walc wiedeński, slowfox, quickstep, cha cha cha, samba, rumba, paso doble, jive), dzięki którym uczestnicy poznają nie tylko uniwersalne zestawy kroków, ale także zdobędą wiedzę na temat prawidłowego poruszania się oraz skutecznego prowadzenia i partnerowania. Uczestnicy kursu opanują także popularne tańce użytkowe min. discofoxa czy rock and rolla, które pozwolą im poczuć się pewnie na imprezowych parkietach.
Koszt: 85 zł/miesiąc
Czas trwania: 90 min raz w tygodniu

ZAJĘCIA CYKLICZNE

„Mały chemik”
To zajęcia dla dzieci wyjaśniające procesy chemiczne, magiczne mikstury. Podczas zajęć dzieci zgłębią wiedzę chemiczną i będą świadkami zdumiewających doświadczeń.
Zajęcia trwają 1.5h i odbywają się w drugą sobotę w następujących miesiącach: październik i listopad 2018 oraz styczeń, luty, marzec, kwiecień 2019. Przy zapisach decyduje koljenośc zgłoszeń. Grupy będą się składać z 10 do 15 uczestników.

Koszt: 25zł za jedne zajęcia

„Obraz miasta”
Zajęcia urbanistyczne dla dzieci i młodzieży. Młodzi ludzie poznają tajniki tworzenia budynków i stworzą własne miasto.
Zajęcia trwają 1.5h i odbywają się w każdą 3 sobotę w następujących miesiącach: październik i listopad 2018 oraz styczeń, luty, marzec, kwiecień 2019. Grupy będą się składać z 10 do 15 uczestników.
Koszt: 25zł za jedne zajęcia

powrót do wydarzeń