dziś: 2024-03-29

Sukcesy Grupy Teatralnej BAJDURKI

Sukcesami zaowocowała ciężka praca dzieci z GRUPY TEATRALNEJ „BAJDURKI” działającej pod kierunkiem Marii Karaim. W tym roku teatrzyk po raz kolejny został doceniony przez grono Jury 33. Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK i znalazł się w gronie 24 laureatów wyłonionych spośród 121 zespołów teatralnych Małopolski.  Swoje widowisko pt. „Złota Kaczka” kęckie Bajdurki zaprezentowały podczas finału w MCK „Sokół” w Nowym Sączu.
Młodzi aktorzy usłyszeli słowa uznania od członków komisji artystycznej, których urzekła zrealizowana z ogromnym rozmachem, pietyzmem i humorem legenda o złej księżniczce zamienionej w ptaka. Jurorzy podkreślili i docenili dbałość o język ojczysty, formę przekazu, kontakt z publicznością oraz pomysłową scenografię.

Do sukcesów całego zespołu należy również dołączyć indywidualne osiągnięcia małych aktorów: Sary Sałaty, Dominika Sałaty oraz Natalii Nikiel. Sara została laureatką  II miejsca w Regionalnym Turnieju Interpretacji Bajki i Baśni w Kętach, otrzymała nominację do finału XXI Ogólnopolskiego Konkursu Polskiej Poezji Religijnej "Pierścień św. Kingi" w Kopalni Soli w Bochni,  wyróżnienie w 34. Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim „Echa Poetica” w Nowym Sączu oraz I miejsce i tym samym „Złoty Klucz do tajemnic wszechświata” w 28. Ogólnopolskim Dziecięcym Festiwalu Słowa i Małym Konkursie Recytatorskim w Starachowicach.
Dominik również ma się czym pochwalić. Wśród jego nagród wymienić można:
 - nagrodę Dyrektora Domu Kultury otrzymaną w Festiwalu Młodego Aktora w Kętach, nominację do finału XXI Ogólnopolskiego Konkursu Polskiej Poezji Religijnej "Pierścień św. Kingi" w Kopalni Soli w Bochni, wyróżnienie w 34. Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim „Echa Poetica” w Nowym Sączu oraz III miejsce i tym samym „Brązowy Klucz do tajemnic wszechświata” zdobyty w 28. Ogólnopolskim Dziecięcym Festiwalu Słowa i Małym Konkursie Recytatorskim w Starachowicach. Z kolei Natalia otrzymała wyróżnienie  w Regionalnym Turnieju Interpretacji Bajki i Baśni w Kętach, wyróżnienie w finale XXI Ogólnopolskiego Konkursu Polskiej Poezji Religijnej "Pierścień św. Kingi" w Kopalni Soli w Bochni oraz I miejsce w 34. Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim „Echa Poetica” w Nowym Sączu.

Mamy nadzieję, że kolejne lata przyniosą równie wspaniałe osiągnięcia!