dziś: 2019-05-26

SZLAKIEM WYSPIAŃSKIEGO !

2018-05-26
Uczestnicy wycieczki z Kęt w 35 osobowej grupie wybrali się zwiedzać miasto Kraków z Wyspiańskim! Dzięki Szlakowi Stanisława Wyspiańskiego, który uruchomiło Muzeum Narodowe w Krakowie, mogli poznawać miasto oczami słynnego artysty.

Stanisław Wyspiański to jeden z najważniejszych krakowskich artystów. Niemal całą swoją aktywność poświęcił dla Krakowa: jego problemom, symbolice i historii. Wyspiański był nowatorskim twórcom, którego życie przedwcześnie się zakończyło, człowiek, który miał ambicje, aby przebudować cały Kraków po swojemu. Chociaż spełniły się one w niewielkim stopniu, jednak pomysły, które weszły w życie, od ponad stu lat nieustannie zachwycają. Uczestnicy wycieczki mogli odwiedzić miejsca , gdzie do dzisiaj można oglądać zrealizowane projekty artysty, miejsca, które były istotne w jego prywatnej biografii, oraz miejsca, gdzie współcześnie kultywuje się pamięć po nim.

Poniżej prezentujemy szczegółowy opis trasy przygotowany przez organizatora:

http://media.mnk.pl/images/upload/pliki/pliki_edukacja/%20%20%20%20%20Szlak%20Stanis%C5%82awa%20Wyspia%C5%84skiego%20PL.pdf

powrót do wydarzeń