dziś: 2020-04-08

Barłomiej Olszewski – Diabeł
Vitalij Kuprianov/ Adam Milewski – Diabeł
W roli Guślarza Piotr Tomaszuk

/ Spektakl DZIADY-NOC DRUGA Teatru WIERSZALIN to seans magiczny, metafizyczny. Czysta poezja. Metafora. Przenikanie się świata realnego z tym wyśnionym, wymarzonym. Zaprzeszłym. To sublimująca się na scenie tajemnica, której powidoki na mgnienie odkrywa światło. Określa barwa, definiuje nastrój, opisuje ruch. Ludyczna muzyka. Materia i jej ulotny, zmieniający się efemerycznie, raz rosnący, innym zwielokrotniony diaboliczny cień. I wypowiedziany tekst, do którego wysłuchania zachęcają dwie totemiczne lipy. Jak wrota do czyśćca, zaproszenie do piekieł. Guślarz Piotra Tomaszuka to artysta i demiurg, gra i śpiewa. Spektakl jest jego pieśnią. Pojemną, szczodrą. Łączącą stare melodie z nowym brzmieniem.
 Spotkanie z Teatrem Wierszalin z Supraśla, z jego guru, Piotrem Tomaszukiem, zawsze jest wielkim, artystycznym, duchowym przeżyciem. Zakotwiczonym w przeszłości, tradycji, klasyce. Oferującym inspirującą perspektywę, piękne, transowe obrazy, interesujące, doskonałe aktorstwo. Niezapomniane wrażenia./

Autor: okiem-widza.blogspot

TERMIN: 22.04.2020r.

CENY BILETÓW:
godz. 18.00 - 95 PLN
godz. 10.00 - 95 PLN dorośli, 50 PLN młodzież
Bilety dostępne wkrótce. Zakup będzie możliwy w pok. nr 2 DK lub za pośrednictwem strony internetowej.

ZAPRASZAMY!

Obraz może zawierać: 4 osoby, ludzie siedzą