dziś: 2024-04-19

"Wakacyjna Akademia Przygód”

"Wakacyjna Akademia Przygód” to już nasza tradycja. Czas na małe podsumowanie...

Tegorocznym tematem przewodnim były najróżniejsze podróże w czasie i przestrzeni.

Seanse filmowe, wycieczki, warsztaty, animacje, uff! Całe dwa tygodnie szalonej zabawy!

W Parku Edukacji Globalnej „Wioski Świata” dowiedzieliśmy się o domach z różnych zakątków naszego globu.

Odwiedziliśmy także Skamieniałe Miasto w Ojcowskim Parku Narodowym.

Nie można tutaj pominąć wycieczki Amerykańskiego Parku Rozrywki w Żorach. Poruszaliśmy się ścieżką edukacyjną i spędzaliśmy czas na licznych atrakcjach. Pobyt zakończył się sztuką „Napad na bank”, w której występowali kaskaderzy Amerykańskiego Parku Rozrywki.

Zdobyliśmy również składniki na pizzę dla włoskiego kucharza Emilio podczas gry terenowej.

Odwiedziła nas Pani Klaudia Jadwiszczyk, która opowiedziała nam o swojej dziewięciomiesięcznej wyprawie tandemem do Laponii, wraz ze swoim narzeczonym i psem rasy Alaskan Malamute.

Z Fabryką Kreatywności stworzyliśmy własne pudełeczka słodkości… z czekoladową zawartością!

Na zakończenie nie zabrakło przytulasów, a dzieci otrzymały swoje dyplomy i drobne upominki od wychowawców.

To już koniec Wakacyjnej Akademii Przygód , ale mamy nadzieję, że zobaczymy się za rok!