dziś: 2024-04-19

Baśniowe spotkanie ze św. Mikołajem w DK

Wizyta św. Mikołaja w DK rozpoczęła się już 2 grudnia i trwała cały, długi tydzień. Dzieci uczestniczące w spotkaniu obejrzały spektakl teatralny pt. "Złota Kaczka" w wykonaniu grupy teatralnej BAJDURKI.
30 młodych, utalentowanych aktorów pod kierunkiem pani Marii Karaim oraz Marty Koczur przygotowało baśniowe widowisko o przygodach Lutka - słynnego, warszawskiego szewca. Scenariusz przedstawienia powstał w oparciu o "Legendy warszawskie" Artura Oppmana.
Jest to opowieść o biednym szewczyku Lutku, który - ogarnięty chęcią wzbogacenia się - omal nie zaprzedaje duszy złej kró­lewnie, zaklętej w tytułową Złotą Kaczkę. By jego marzenie się spełniło, musi przejść przez podziemne lochy i pokonać tajemnicze zjawy. W trakcie tej przygody, Lutek przekonuje się, że w życiu nie są ważne dobra materialne, ale otwarte serce i wartości takie, jak dobro, pracowi­tość i chęć niesienia pomocy. „Złota Kaczka” to okraszone wieloma piosenkami i pełne humoru widowisko, w którym nie brak także elementów magii i tajemniczości.

Dziękujemy naszym sponsorom, dzięki którym dzieciakom w tym dniu nie zabrakło słodkości: GRUPA KĘTY S.A., Witmet sp. z o.o., PPH Skiba Kęty, Firma Danone, Firma AKSAM
Dziękujemy serdecznie wszystkim rodzicom za trud i serce włożone w pomoc w przygotowaniu widowiska.

Spektakl teatralny "Złota Kaczka" w wyk. Grupy Teatralnej Bajdurki:
reżyser: Maria Karaim
pomoc reżysera, oprawa muzyczna: Marta Koczur