dziś: 2024-03-28

X Konkurs Muzyki Instrumentalnej "O złoty klucz wiolinowy"

Szanowni Państwo,

28 kwietnia w Domu Kultury w Kętach odbył się X  Konkurs   Muzyki   Instrumentalnej „ O Złoty Klucz Wiolinowy” pod patronatem Burmistrza Gminy Kęty.
W muzycznych zmaganiach udział wzięło 35 instrumentalistów, uczących się w ogniskach muzycznych i szkółkach instrumentalnych prowadzonych przez ośrodki kultury, bądź pobierających indywidualne, prywatne lekcje gry na instrumentach. Konkurs to wspaniała okazja do zaprezentowania swoich możliwości oraz idealna praktyka oswajania się ze sceną. Świat muzyki to ciężka praca nie, a nasi uczestnicy zaprezentowali wspaniały poziom przygotowania. Młodzi muzycy przyjechali do nas z Andrychowa, Bielska-Białej, Bierunia, Brzeszcz, Bulowic, Bytomia, Jasienicy, Kęt, Kóz, Lipnika, Nowej Wsi, Porąbki, Pszczyny, Sułkowic i Zabrza.

W konkursowym Jury zasiadali:

Grzegorz Niemczuk – światowej sławy pianista, kompozytor, laureat międzynarodowych konkursów pianistycznych, wykładowca Instytutu Muzyki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach,

Bogdan Hałat – muzyk, pedagog, nauczyciel gry na skrzypcach oraz Kierownik Sekcji Instrumentów Smyczkowych i Gitary Państwowej Szkoły Muzycznej w Oświęcimiu

Artur Piwowarczyk – kompozytor, muzyk sesyjny, pedagog, nauczyciel gry na gitarze Państwowej Szkoły Muzycznej w Oświęcimiu

Spośród wszystkich uczestników, prezentujących się w trzech kategoriach wiekowych: 7-10 lat, 11-14 lat oraz 15-19 lat, Jury wyłoniło 18 laureatów.

Poniżej podajemy alfabetyczną listę zwycięzców oraz tytuł utworu, który wykonają podczas koncertu galowego:

Oliwier Błasiak – flet poprzeczny – Leonard Cohen „Hallelujah”

Kacper Bryzek  – saksofon altowy  –  Bard Haward „Fly me to the moon”

Marek Czarkowski  – gitara  – Antonio Lauro „La Gatica”

Anna Gleindek – fortepian – Mark Nevin „Granada”

Paweł Gleindek  –  fortepian  – Dymitr Kabalewski „Rondo – Toccata” op. 60 nr 4

Hanna Kielan  – fortepian  – Mike Cornick „Spooky boogie”

Natalia Komędera  – fortepian  – Yiruma „River flows in You”

Marcin Łętocha  – gitara  – Mirosław Drożdżowski „Biała róża”

Arkadiusz Fatyga  – keyboard  – Johann Sebastian Bach „Aria na strunie G”

Alicja Oboza  – fortepian  – Waldemar Kazanecki „Dom”, Marcin Przybyłowicz  „Wilcza zamieć”

Dominika Ogórek  – flet poprzeczny – „Moon River” - melodia z filmu „Śniadanie u Tiffaniego”

Szymon Olender – fortepian – Jacques Offenbach „Barkarole”

Franciszek Piekiełko – perkusja – Wolfgang Amadeusz Mozart „Marsz turecki”

Martyna Sikora  –  fortepian  – Yann Tiersen „Comptine d'un autre été

Bartłomiej Szojda  – akordeon  – Johann Strauss „Nad pięknym modrym Dunajem”

Zuzanna Wieja  – fortepian  – Fryderyk Chopin „Walc a-moll B150”,

DUET  FORTEPIANOWY  – Richard Eilenberg  „Galop”

KWINTET SAKSOFONOWY – składanka utworów: „Red River Valley” Swing Meeting  „Little Brown Jug” Joseph Winner „I got rhythm” George Gershwin

Uroczyste podsumowanie konkursu odbędzie się 12 maja 2018 r. o godz. 17:00 w sali widowiskowej DK. W programie gali znajdzie się koncert laureatów oraz recital  fortepianowy Grzegorza Niemczuka.
Gorąco zapraszamy. Wstęp wolny.