dziś: 2018-07-22

Zakończenie roku akademickiego 2017/18 Uniwersytetu Trzeciego Wieku

2018-06-27

W minionych dniach swoją tegoroczną działalność dydaktyczną i artystyczną podsumował Uniwersytet Trzeciego Wieku działający przy Domu Kultury w Kętach.

Na uroczystej Gali 22 czerwca, wśród wielu znamienitych gości zostały wręczone podziękowania i gratulacje dla osób, które swoją postawą wyróżniały się pośród kęckich Słuchaczy UTW. Burmistrz Gminy Kęty, pan Krzysztof Jan Klęczar wraz z Dyrektorem Domu Kultury, panią Sylwią Brzozowicz uhonorowali pamiątkowymi statuetkami osoby reprezentujące UTW na zawodach sportowych, w szczególności gratulując medalistom olimpijskim z Łaz i Rabki. Wśród osób zasłużonych znaleźli się także wolontariusze i aktywni społecznicy, dzięki pomocy których Uniwersytet wychodzi naprzeciw oczekiwaniom seniorów z całej Gminy Kęty i okolic. Organizatorzy podkreślają fakt, iż jest im niezmiernie miło, że UTW Kęty stale powiększa swe szeregi, a wiele z osób, które rozpoczęły swą przygodę z Uniwersytetem w dalszym ciągu chce ją kontynuować. W ten sposób kolejnych 24 słuchaczy otrzymało tytuł „Magistra Wiedzy Tajemnej”, poświadczający ich 5-letnią obecność na Uniwersytecie Trzeciego Wieku.

Po oficjalnym zamknięciu roku akademickiego 2017/2018 przyszedł czas na mniej formalne pożegnanie ze słuchaczami. We wtorek Dom Kultury w Kętach zorganizował tradycyjną już biesiadę przy grillu dla seniorów z UTW. Nie zabrakło dobrego jedzenia, śpiewów i tańców, a dzięki uprzejmości Dorian FitnessClub zostały rozlosowane wśród seniorów upominki i karnety na siłownie.

Mimo, że Uniwersytet Trzeciego Wieku dopiero co się zakończył, Dom Kultury ma już nowe plany i pomysły na kolejny rok działalności. Wszystkich chętnych zapraszamy od sierpnia do wypełniania deklaracji uczestnictwa w UTW w roku akademickim 2018/2019.