dziś: 2024-04-25

Zakończenie zajęć w sekcji plastycznej - sezon 2017/18

21 czerwca odbył się wernisaż wystawy prac Sekcji Plastycznej, połączony z posumowaniem sezonu artystycznego 2017/18 i wręczeniem dyplomów uczestnikom sekcji.

Sekcja Plastyczna działająca w kęckim Domu Kultury pod kierunkiem instruktorów: Beaty Merty i Dominika Rogusa skupia ponad 100 dzieci  w wieku od 5 do 15 lat a także młodzież korzystającą z Kursu Artystycznego. Ogrom zaangażowania instruktorów i wysiłku włożonego w pracę z małymi artystami został podkreślony przez Burmistrza Gminy Kęty – Krzysztofa Jana Klęczara oraz Dyrektor Domu Kultury – Sylwię Brzozowicz, którzy na tę okazję przygotowali listy gratulacyjne oraz kwiaty.

Podczas wernisażu, obecnym uczestnikom sekcji oraz rodzicom przedstawiono sukcesy odniesione w minionym sezonie:

- w XVII Powiatowym Konkursie Plastycznym „Tradycje świąteczne i noworoczne HEJ KOLĘDA, KOLĘDA” w Oświęcimiu
nagrody otrzymały Alicja Krupa i Asia Niemiec,
wyróżnienie – Pola Adamska
a do wystawy zakwalifikowano prace Natalii Grabskiej i Roksany Ramendy

-  w XXV Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Mieszkam w Beskidach” wyniki przedstawiają się następująco:

- kategoria „linoryt”:
II miejsce - Adrianna Rządkowska,
III miejsce - Grażyna Chrostek i Maja Kojder,
wyróżnienia - Karolina Markiel i Karolina Chrostek,

- kategoria  „wyklejanka”
II miejsce - Klaudia Gabryś
wyróżnienie - Wiktoria Kazek.

Cieszymy się, że sekcja plastyczna cieszy się tak dużym zainteresowaniem, że możemy wspierać i pomoc w rozwoju twórczości młodym talentom w naszej Gminie.