dziś: 2024-03-29

Zakończenie zajęć w szkółce tanecznej - sezon 2017/18

TANIEC TO MÓJ ŻYWIOŁ – 20.06.2018- to motyw przewodni gali podsumowującej taneczne zmagania dzieci i młodzieży w sezonie 2017/18.

Impreza rozpoczęła się od walca wiedeńskiego zatańczonego przez 5 par tanecznych ze Szkoły Tańca Impresja w Kętach trenujących pod okiem pani Małgorzaty Kotlarczyk-Wiewiórki.

Koncert Galowy podsumowujący działalność sekcji i klubów taneczno-ruchowych działających w Dom Kultury w Kętach odbył się 20 czerwca 2018 na sali widowiskowej. Nasza placówka od początku swego istnienia kładła duży nacisk na rozwój artystyczny  dzieci i młodzieży, a  taniec od zawsze miał w niej swoje szczególne miejsce. Od ponad 35 lat jest to taniec towarzyski a od kilku lat również taniec nowoczesny i wszelkie jego odmiany.  Od dwóch lat w ofercie zajęć taneczno - ruchowych Domu Kultury znajduje się również sekcja Mażoretek oraz sekcja CAPOEIRA.
To z myślą  o tych,  dla których pasją jest taniec, co roku organizujemy Beskidzki Festiwal Tańca.  Najbardziej zaawansowane grupy taneczne startują w licznych turniejach, przywożąc z nich naprawdę znaczące nagrody. Dorobek artystyczny dzieci widać szczególnie podczas  lokalnych imprez plenerowych i pikników rodzinnych.

Na scenie zaprezentowało się łącznie pareset dzieci: począwszy od maluszków, przedszkolaczków, aż po nastoletnią młodzież. Dla jednych był to kolejny z wielu występów, dla innych debiut sceniczny – dla wszystkich  forma podziękowania dla Państwa, dla rodziców, którzy z troską wspierają artystyczne zamiłowania i pasje swoich dzieci a także dla instruktorów, trenerów którzy poświęcają im wiele czasu i energii, którzy najlepiej znają ich bolączki ale też wierzą w ich wielki potencjał artystyczny.

Burmistrz Krzysztof Jan Klęczar, zastępca burmistrza – Rafał Ficoń oraz  pani dyrektor – Sylwię Brzozowicz podziękowali instruktorom:

• Pani Małgorzacie Wiewiórce,
  • Pani Darii Mendroch,
  • Pani Katarzynie Nycz,
  • Pani Sylwii Kapcińskiej,
  • Pani Annie Danek
  • Pana Piotrowi Rączce,

za kolejny rok pracy,  którą wykonywali z dużym zaangażowaniem i w pełni profesjonalnie.

Zaprezentowali się:

• tancerze reprezentujący  szkołę tańca IMPRESJA trenujących pod okiem pani Małgorzata Kotlarczyk-Wiewiórka oraz Pani Darii Mendroch,
  • grupy baletowe ze szkoły tańca IMPRESJA - instruktorem jest Daria Mendroch,
  • grupa mażoretek - "WDZIĘK" działająca przy Domu Kultury w Kętach w 2016 roku - jej instruktorem jest pani  Kinga Biba  (trener mażoretek Nemezis z Hecznarowic),
  • Formacja Jazz Sweets (młodsza) -instruktor Sylwia Kapcińska,
  • FORMACJA JAZZ Kids (starsza) - instuktor Sylwia Kapcińska,
  • DUET TAŃCA NOWOWCZESNEGO - JULITA PASZEK & NICOL KOZIEŁ
  • grupa tańca nowoczesnego  SWEET BEAT,
  • GRUPA FRESH BEAT –ćwiczą pod okiem pani Katarzyny Nycz,
  • duet Julia Zielińska i Ula Kubala,
  • BISCUIT BEAT – ich instruktorem jest pani Kasia Nycz
  • sekcja CAPOEIRA - trenują pod okiem pana Piotra Rączki,
  • BORN AGAIN SQUAD – grupa pań  30+, pokaz tańca, które mogą się pojawić u nas we wrześniu,

Tancerzom którzy  tworzyli dzisiejszy koncert, życzymy niesłabnącego zapału  w miłości do tańca.