dziś: 2021-10-25

24. Festiwal Twórczości Religijnej PSALLITE DEO w Domu Kultury w Kętach!

Dom Kultury w Kętach już po raz 24. zaprasza wszystkich miłośników muzyki, sztuki i filmu do udziału w Festiwalu Twórczości Religijnej PSALLITE DEO.

Dom Kultury w Kętach przystąpił do organizacji 24 edycji Festiwalu Twórczości Religijnej „Psallite Deo”, która co roku przebiega pod patronatem Biskupa Bielsko-Żywieckiego i Burmistrza Gminy Kęty.
Patronat medialny nad wydarzeniem sprawują: Tygodnik Katolicki „GOŚĆ NIEDZIELNY”, Beskidzkie Radio Katolickie „Anioł Beskidów” i portal „Fakty Oświęcim”.

Festiwal „Psallite Deo” jest wydarzeniem organizowanym przez Dom Kultury w Kętach od 1998r. i jest inicjatywą na stałe wpisaną w kalendarz wydarzeń kulturalnych w regionie.
            W tym roku, ze względów organizacyjnych wydarzenie będzie miało zasięg ogólnopolski. Do udziału w KONKURSIE MUZYCZNYM zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych grających i śpiewających w zespołach, scholach, chórach, ludowych zespołach śpiewaczych a także solistów. Na zgłoszenia czekamy do 11 października. W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, przebieg festiwalu dostosowany będzie do aktualnej sytuacji epidemicznej oraz obowiązującymi w danym czasie obostrzeniami i zaleceniami Ministerstwa Zdrowia. Jeśli możliwa będzie organizacja wszystkich wydarzeń na żywo, uczestnicy konkursu muzycznego zaprezentują się w sali widowiskowej Domu Kultury przed komisją jury oraz zgodną z wytycznymi liczbą widzów. Przesłuchania konkursowe zakończą się koncertem Gabrieli Blachy i Radka Pendziałka. W przypadku wersji „online” uczestnicy dostarczą do Domu Kultury w Kętach nagrania swojego występu, na podstawie których komisja jury dokona oceny prezentacji i przyzna nagrody. Wszystkie szczegóły dotyczące konkursu znajdują się w Regulaminie Festiwalu dostępnym na stronie internetowej Domu Kultury w Kętach.

Pomimo trudności, z którymi w dobie pandemii zmierzyć się muszą zarówno organizatorzy jak i uczestnicy, pragniemy, aby ta ważna inicjatywa była kontynuowana. Jesteśmy przekonani, że w tym niełatwym czasie, możliwość uczestniczenia w Festiwalu będzie dla ludzi budująca, a wybrzmiewająca, chrześcijańska muzyka napełni nas nadzieją na lepsze jutro.

Program Festiwalu przedstawia się następująco:

• 20.10.2021r. godz. 17:00 – WERNISAŻ WYSTAWY RSTK „Grupa na Zamku” Oświęcim w sztuce sakralnej
  • FESTIWALOWY PRZEGLĄD FILMOWY, a w nim projekcje filmów:
    • 21.10 godz. 19:00 „Wyszyński – zemsta czy przebaczenie” (2021),
    • 22.10 godz. 17:00 „Fatima” (2020)
    • 24.10 godz. 17:00 „Najświętsze Serce” (2020).
  • 23.10.2021r. - godz. 11:00 – KONKURS MUZYCZNY „Psallite Deo” zakończony koncertem gościa specjalnego - Duet Gabi Blacha i Radek Pendziałek

Regulamin konkursu muzycznego do pobrania TUTAJ.
Karta zgłoszenia + RODO do pobrania TUTAJ.

Na zgłoszenia czekamy do 11.10.2021r.

Zachęcamy gorąco do aktywnego udziału i współtworzenia z nami festiwalu.

Festiwalowy przegląd filmowy:

Pakiet biletów na 3 filmy, w ramach festiwalu Psallite Deo - 13 zł/seans

Przy zakupie pojedynczych biletów:

„Wyszyński - zemsta czy przebaczenie" - 14 zł (cena obowiązuje tylko 21.10)

"Fatima" - 14 zł (cena obowiązuje tylko 22.10)

"Najświętsze serce" - 13 zł (cena obowiązuje tylko 24.10)

Koncert gościa specjalnego:

GABRIELA BLACHA i RADEK PENDZIAŁEK

Historię duetu zapoczątkował utwór „Jakubowy Dar”, a następnie „Mamo”. Pierwszy z wymienionych, szybko stał się numerem jeden “Listy z Mocą” Radio RDN Nowy Sącz, a także “Częstograjem” w Radio Anioł Beskidów. W roku 2017 ukazał się autorski album artystki, zatytułowany „Jakubowy Dar”. Premierowy koncert odbył się w Jazovii podczas Palm Jazz Festival. Płyta stała się “Płytą Tygodnia” Radia Niepokalanów oraz często gościła w specjalnej audycji Polskie Radio Czwórka. Od tego momentu usłyszeć można było już kolejne single, które zapowiadają następny krążek: „Zakołysze”, „Chwileczka”, „Ilekroć”, „1,2,3” czy „Kiedy zrozumiem”.

Gabi Blacha

Komponuje swoją autorską muzykę i pisze teksty. Całość ubiera w barwne i bogate aranżacje, a w tym wszystkim towarzyszą jej doświadczeni muzycy: Martyna Sołtysik, Radek Pendziałek, Łukasz Forest Piechota i Michał Dziewiński. To podstawowy skład zespołu, który czasem rośnie - jak przystało na rodzinę. Wraz z liderką, zespół odwiedził już wiele pięknych miejsc, grając koncerty czy warsztaty gospel. Autorskim projektem, którego organizatorem jest Gabriela Blacha jest Wesoły Wędrownik - koncert twórczości Norberta Blachy. To wydarzenie dedykowane jej tacie, które przyciąga nietuzinkowymi kompozycjami i aranżacjami Negro Spirituals and Gospel jego autorstwa. Jako realizator, Gabi nagrywa różnych artystów oraz własną muzykę w Studio B1, którego jest właścicielem. Miejsce to od lat zapewnia dom dobrym projektom muzycznym, szczególnie spod znaku gospel, klasyki, jazzu i muzyki kameralnej, a co najważniejsze, kontynuuje dziedzictwo jej taty - Norberta Blachy.

Radek Pendziałek

Gitarzysta, wokalista, muzyk sesyjny. W chwili obecnej możemy go usłyszeć podczas tegorocznej trasy koncertowej Edyty Górniak a współpracował już m.in. z: Grażyną Łobaszewską, Mateuszem Walachem (m.in. Justyna Steczkowska, Kasia Wilk, show Taniec z gwiazdami), Romanem Franklem, Bartoszem Nazarukiem (Kayah Transoriental Orchestra, Leszek Możdżer, Maria Sodowska, Dagadana) małżeństwem - Barbarą Kurdej-Szatan i Rafałem Szatanem.