dziś: 2021-06-15

Amadeusz|wyjazd do Teatru Miejskiego w Gliwicach

/Zanurzamy się w dziele tworzenia muzycznego testamentu, dworskich intryg, eksplozji i destrukcji geniuszu. Zapraszamy na wspólny wyjazd na spektakl „Amadeusz” Petera Shaffera w reż. Norberta Rakowskiego.

Spektakl, nad którym właśnie pracuje zespół Teatru Miejskiego w Gliwicach, to historia wielkiej teatralno – muzycznej rywalizacji dwóch artystów, Antonio Salierego i Amadeusza Mozarta.

Skupiając się na niemalże partyturowym zapisie sztuki, tworzymy przedstawienie – przypowieść o zmaganiu się człowieka z losem, o tragedii kogoś, kto w zachwycie samym sobą i swoimi oczekiwaniami pokierował życie na tory zazdrości i  nienawiści, w odwecie za własne niedoskonałości. Cała tragedia Salieriego to bluźniercze zmaganie się z Bogiem, który wybrał sobie na geniusza nie jego, a „tego Amadeusza”. Jednak tekst Shaffera to nie biografia Mozarta i nie tylko rozważania o losie artysty, ale przede wszystkim zachwyt nad muzyką geniusza, która przetrwała setki lat. Muzyka Mozarta będzie więc jednym z głównych bohaterów tej sztuki. Liczymy w skrytości, że zarazi ona widzów, oderwie ich od prozy życia i pozwoli choć przez chwilę poczuć się wyjątkowo./

Tekst: Peter Shaffer

Tłumaczenie: Bogumił Trelkowski

Reżyseria: Norbert Rakowski

Scenografia: Maria Jankowska

Kostiumy: Krystian Szymczak

Asystentka kostiumografa: Janina Łupkowska

Opracowanie muzyczne: Marcin Partyka

Reżyseria światła: Bogumil Palevicz

Ruch sceniczny:  Witold Jurewicz, Marlena Bełdzikowska

Obsada:

Karolina Olga Burek (Konstancja Weber – żona Mozarta);  Anna Maria Moś (Caterina Cavalieri); Katarzyna Wysłucha (Teresa Salieri); Przemysław Chojęta (Hrabia Franz Orsini – Rosenberg); Rafał Domagała (Ignaz Greybig); Mariusz Galilejczyk (Venticelli 3, ksiądz); Cezary Jabłoński (Venticelli 1); Łukasz Kucharzewski (Baron Gottfried van Swieten); Maciej Piasny (Johann Killian Von Strack); Krzysztof Prałat (Józef II – cesarz Austrii); Kornel Sadowski* (Venticelli 2); Mateusz Trzmiel* (Wolfgang Amadeusz Mozart); Błażej Wójcik (Antonio Salieri)

*aktorzy gościnni

____________________________________________________

TERMIN: 18 czerwca, wyjazd godz. 16:45

CENA: 90 zł* (z dojazdem i ubezpieczeniem)

Zapisy z przedpłatą 50 zł w pok. nr 2 DK

*W przypadku wpłacenia całej kwoty i rezygnacji po 7.06.2021r., zwracamy jedynie koszty podróży, czyli 40 zł. Kwota zaliczki w wysokości 50 zł nie będzie zwracana.

Szczegółowe informacje: Dorota Wojewodzic 33 844 86 76