dziś: 2024-04-20

Bajkowa Zima w Mieście | relacja

„Bajkowa Zima w Mieście” – ferie zimowe z Domem Kultury w Kętach

Dom Kultury w Kętach zaprosił dzieci w wieku 7-10 lat do uczestnictwa w zajęciach „Bajkowa Zima w Mieście”. Tym razem motywem przewodnim zajęć były uwielbiane przez dzieci bajkowe postaci, znane im z książek i filmów.

Tegoroczne ferie zimowe z Domem Kultury w Kętach z pewnością można uznać za udane! W naszej półkolonii uczestniczyło 52 dzieci, które od 6 do 10.02 brały udział w zajęciach stacjonarnych, warsztatach, wycieczkach oraz obejrzały hit kinowy „Zadziwiający Kot Maurycy”.

Zajęcia stacjonarne obfitowały w liczne warsztaty plastyczne, integracyjne zabawy ruchowe oraz zajęcia krawieckie. Nasze zaproszenie do współpracy przyjęło też wielu gości specjalnych. Małgorzata Szatan za pomocą technik dramy przypomniała dzieciom wiele ważnych zasad dotyczących bezpieczeństwa. Przemysław Gąsiorek z Fabryki Kreatywności zaprosił uczestników na ciekawy pokaz chemiczny. Z kolei Restauracja Mimoza przeprowadziła warsztaty pieczenia pizzy. Było pysznie! Odwiedził nas również Psiak Marshall. Bajkowe karaoke oraz liczne quizy były z pewnością dużą atrakcją dla wszystkich miłośników bajkowego świata.

Bogaty i różnorodny był również program dwóch wycieczek. W Muzeum Światła i Koloru Funzeum w Gliwicach dzieci miło i kreatywnie spędziły czas, a następnie zwiedziły „Kolejkowo” – największą makietę kolejową w Polsce. W tym maleńkim świecie zobaczyliśmy miniatury autentycznych budowli ze Śląska, np. dworca kolejowego w Gliwicach, gliwickiego ratusza i kamienic oraz wiele innych atrakcyjnych rzeczy: pływający statek, zmieniające się pory dnia, a nawet burzę z deszczem i piorunami. Wzięliśmy również udział w warsztatach modelarskich.

Podczas kolejnej wycieczki wyruszyliśmy do Interaktywnego Centrum Pszczelarstwa Apilandia w Kleczy Dolnej, gdzie dzieciaki poznały największe tajemnice świata pszczół, słodkie właściwości produktów pszczelich, a także podglądnęły pracę pszczelarza „od kuchni”. Podczas warsztatów samodzielnie wykonały piękne świece z wosku pszczelego. Drugim punktem tej wycieczki była pełna radości, żywiołowa zabawa w Figloparku Fantazja w Andrychowie.

Jesteśmy pewni, że czas spędzony w naszym DK na długo zapisze się w pamięci uczestników. Zwieńczeniem tygodniowych zajęć były zabawy, konkursy oraz wręczenie dyplomów uczestnikom wraz z drobnymi upominkami.