dziś: 2024-04-16

BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK 2017

08 czerwca plac przed Domem Kultury w Kętach zapełnił się samochodami oraz sprzętem służb ratowniczych, które przybyły na spotkanie z dziećmi uczestniczącymi w 12 edycji Programu Artystyczno-Edukacyjnego „Bezpieczny Przedszkolak”. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Burmistrz Gminy Kęty oraz Komendant Powiatowy Policji w Oświęcimiu.

W programie wzięło udział ponad 400 dzieci z 14 przedszkoli działających w naszej gminie: SPWP nr 1, 7 , 8 , 9 w Kętach, SPWP w Nowej Wsi, w Bielanach i w Łękach, ZSP w Witkowicach i w Bulowicach, ZSP nr 3 w Kętach, Publiczne Przedszkole im. Bł. M. C. Borzęckiej w Kętach, Niepubliczne Przedszkole "Pod Dębami” w Malcu, Niepubliczne Przedszkole „Bajeczka” w Kętach oraz Niepubliczne Przedszkole im. Dzieciątka Jezus w Kętach.

Dzieci biorące udział w wydarzeniu przygotowały na tę okazję występy artystyczne nawiązujące do zasad ruchu drogowego oraz bezpiecznej zabawy. Po każdym występie kom. Łukasz Madeja zadawał małym artystom kilka pytań i omawiał wiele tematów dotyczących bezpieczeństwa. Kolejnym zadaniem dla przedszkolaków było przejście ścieżki edukacyjnej, po której oprowadzali: st. asp. Łukasz Łysoń oraz mł. asp. Anna Bibrzycka z kęckiego komisariatu policji. Największą radość sprawiało dzieciom oglądanie stoisk służb: Policji, Straży Miejskiej, Straży Pożarnej oraz Maltańskiej Służby Medycznej. Dużą atrakcją była możliwość przymierzenia akcesoriów stroju policyjnego, zwiedzenia karetki czy wozu strażackiego. Dzieci obejrzały także bajeczkę edukacyjną pt. „Bezpieczne zachowania”.

Na zakończenie programu Burmistrz Gminy Kęty - Krzysztof Jan Klęczar, Komendant Komisariatu Policji w Kętach – asp.szt. Maciej Molenda oraz Dyrektor Domu Kultury w  Kętach – Sylwia Brzozowicz – wręczyli dzieciom pamiątkowe dyplomy oraz zestawy zabawek.

Składamy serdeczne podziękowania Komendzie Powiatowej Policji w Oświęcimiu, Komisariatowi Policji w Kętach, OSP w Kętach, Maltańskiej Służbie Medycznej - oddział w Kętach, Straży Miejskiej w Kętach oraz sponsorom:

- Andrzej Socha – Prezes Zarządu MZK Sp. z o.o. w Kętach
- Stanisław Goryl – Prezes Zarządu HUTNIK Sp. z o.o. w Kętach
- Eugeniusz Zawadzki – prezes Zarządu WITMET Sp. z o.o. w Witkowicach
- Adam Górecki i Roman Górecki – Górecki Sp. J. w Kętach

Zapraszamy do fotorelacji: KLIKNIJ TUTAJ

Bezpieczny przedszkolak 2017  Bezpieczny przedszkolak 2017  Bezpieczny przedszkolak 2017