dziś: 2020-06-03

DNI KĘT 2020 - ODWOŁANE

2020-06-13

Zapraszamy na coroczne obchody święta miasta – Dni Kęt 2020. Dwa dni świętowania obfitować będzie w mnóstwo atrakcji dla wszystkich mieszkańców. Jak co roku na terenach rekreacyjnych przy ul. Sobieskiego (TS Hejnał) specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy wiele ciekawych wydarzeń – od animacji dla dzieci, poprzez kino plenerowe, dyskotekę, kabaret oraz występy gwiazd muzyki rozrywkowej.

Dni Kęt 2020 odbędą się w drugi weekend czerwca (13.06 – 14.06 2020 r.). W sobotę na scenie wystąpi Kwiat Jabłoni i Baranovski. Niedziela należeć będzie do Voo Voo i kabaretu Czesuaf. W planach jest również szereg innych atrakcji takich jak wesołe miasteczko, animacje, kino plenerowe.

          

SOBOTA (13.06.2020r.) 


Z pewnością większość ludzi kojarzy Kwiat Jabłoni tylko z utworu "Dziś późno pójdę spać", który w tym momencie ma już blisko dwa miliony wyświetleń w serwisie YouTube. Kawałek od razu wpada w ucho i ma się ochotę odtwarzać go w kółko. Jednak jeśli poszperamy głębiej, to zobaczymy, że Kasia i Jacek mają do zaoferowania znacznie więcej. Zespół tworzy rodzeństwo Kasia Sienkiewicz i Jacek Sienkiewicz, a sama grupa oficjalnie funkcjonuje od marca 2018. Ich ojcem jest Kuba Sienkiewcz - lider Elektrycznych Gitar. Zespół w 10. edycji "Must Be The Music" dotarł do półfinału. Ich album "Niemożliwe" uzyskał status złotej płyty.


Baranovski, właściwie Wojciech Baranowski (ur. 29 lipca 1991 w Opocznie) – polski wokalista, kompozytor, autor tekstów i pianista, finalista czwartej edycji programu The Voice of Poland (2014). W marcu 2014 uczestniczył w przesłuchaniach do czwartej edycji programu TVP2 The Voice of Poland. W trakcie tzw. „przesłuchań w ciemno” zaśpiewał piosenkę zespołu The Beatles „Here Comes the Sun” i przeszedł dalej, dołączając do drużyny prowadzonej przez Tomsona i Barona. Dotarł do odcinków emitowanych na żywo. W 2015 dołączył do zespołu Xxanaxx, z którym nagrał album pt. FWRD. Wydawnictwo dotarła do 13. miejsca na polskiej listy sprzedaży OLiS. W 2018 rozpoczął karierę solową, przybierając pseudonim Baranovski. 31 stycznia wydał pierwszy utwór „Mamo”, a miesiąc później – debiutancki singiel „Dym”, z którym dotarł do 21. miejsca AirPlay – Top, będącego zestawieniem najczęściej odtwarzanych utworów w polskich rozgłośniach radiowych. 21 maja zaprezentował drugi singiel „Hey”, 22 sierpnia – trzeci singiel „Luźno”, który dotarł do 10. miejsca w zestawieniu AirPlay – Top, a 17 stycznia 2019 – czwarty singiel „Zbiór”. Piosenki umieścił na debiutanckim, solowym albumie studyjnym pt. Zbiór, którego premiera odbyła się 25 października.

NIEDZIELA (14.06.2020r.)

Jedna z najbardziej oryginalnych, twórczych i zarazem popularnych polskich formacji bazujących na muzyce rockowej. Voo Voo to polski zespół muzyczny założony w 1985 roku. Voo Voo gra zróżnicowaną muzykę, opierającą się głównie na połączeniu rocka z folkiem różnych kultur i dużej ilości improwizacji. Ostatnio w ich twórczości pojawiły się także elementy współczesnych gatunków muzycznych, takich jak drum and bass, hip-hop czy nu jazz.  Nazwa grupy pochodzi od inicjałów jej założyciela i lidera, Wojciecha Waglewskiego („W. W.” zapisane zgodnie z zasadami fonetyki języka angielskiego). Z grupą związany jest aktywnie działający fanklub „Wannolot”, który wydaje płyty dostępne dla fanów zespołu zawierające nagrania koncertowe, wywiady czy utwory zespołu niedostępne w oficjalnych wydawnictwach.


Czesuaf – doświadczony, ale ciągle jeszcze młody kabaret z Poznania. Prezentujący inteligentny, niebanalny humor dla widzów na scenach całej Polski. Trzej fajni faceci i jedna fajna babka. Od 2002 r. rozśmieszają widzów w całej Polsce. Przez ten czas grupa stworzyła kilkanaście autorskich programów komediowych, zdobyła nagrody na największych festiwalach kabaretowych i wystąpiła w najważniejszych realizacjach telewizyjnych. Najbardziej rozpoznawalne numery kabaretu to m.in. „Mowa nienawiści”, „Rośliny doniczkowe” i „Ferie w Zakopanem”.

powrót do wydarzeń