dziś: 2023-01-31

Festiwal Piosenki Harcerskiej | Wehikuł czasu za nami!

Muzyczny ,,Wehikuł czasu”

20 listopada 2022 roku w Domu Kultury w Kętach odbył się Festiwal Piosenki Harcerskiej pt. Wehikuł czasu. Wydarzenie zgromadziło rzeszę zuchów, harcerzy, instruktorów, wędrowników, strażaków, rodziców i przyjaciół harcerstwa.. Nazwa ściśle nawiązywała do jego charakteru. Uczestnicy prezentowali przygotowane wcześniej piosenki w dwóch kategoriach: ,,wehikuł czasu” czyli piosenki z lat 1970-1999, oraz piosenka harcerska. Można było oglądać występy w sumie 10 zespołów, 2 duetów oraz solistki. Ocenie jurorów podlegała: znajomość tekstów piosenek, muzyczna aranżacja, prezentacja na scenie, dobór repertuaru oraz umundurowanie.

Występy były oceniane przez jury w składzie: Przedstawiciel Urzędu Gminy Kęty, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej - Pan Łukasz Plewniak, Dyrektor Domu Kultury - przewodnik Sylwia Brzozowicz, Przedstawiciel Ochotniczej Straży Pożarnej w Kętach - druh Krzysztof Szczypka oraz Komendantka Hufca ZHP Kęty - podharcmistrzyni Anna Smolarska.

Laureaci kategorii ,,Wehikuł czasu”:

1. Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza
  2. 12 DStH ,,Silva Amicis"
  3. 13 DH ,,Dęby

Laureaci kategorii piosenka harcerska:

1. 12 DStH ,,Silva Amicis"
  2. 96 KDH ,,Zew Cthulhu"
  3. 22 DH ,,Sokoły”

Ponadto w tym roku przewidziana była nagroda publiczności. Wszyscy, którzy przybyli na festiwal mogli zagłosować na swych ulubieńców. Otrzymała ją 96 KDH ,,Zew Cthulhu”.