dziś: 2021-09-17

Inauguracja roku akademickiego 2019/2020 Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Celem działalności uniwersytetu jest aktywizacja osób starszych a także wykorzystanie ich wielkiego potencjału: wiedzy, umiejętności i doświadczenia życiowego.  Wielu seniorów jest wciąż sprawnych, nie znosi bezczynnego siedzenia w czterech ścianach, potrzebuje pretekstu do wyjścia z domu. Jedną z form zaktywizowania starszych osób są Uniwersytety Trzeciego Wieku, które stwarzają możliwości ciągłego poszerzania wiedzy, pobudzają do aktywizacji społecznej w interesie jednostki i ogółu, ułatwiają nawiązywanie przyjaźni, zapewniają możliwość dbania o kondycję fizyczną.

Trzeciego października sala widowiskowa wypełniła się po brzegi naszymi Studentami Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Niewiarygodne, że to już 9 rok! Niektórzy należą do UTW od samego początku, niektórzy dołączyli kilka lat temu, ale powitaliśmy w naszych szeregach zupełnie nowe twarze. Cieszymy się, że jesteście z nami!

Inaugurację zaszczycił swoją obecnością Burmistrz Gminy Kęty - Krzysztof Jan Klęczar, który osobiście przywitał studentów i oficjalnie rozpoczął kolejny rok akademicki Uniwerstytetu Trzeciego Wieku. Obecni byli również m.in.: Rafał Ficoń – wiceburmistrz Gminy Kęty, Urszula Baczyńska - Śleziak - dyrektor Wydziału Rozwoju UG Kęty, Agata Szyszka - Mądro - dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Kętach, Marek Nycz - Przewodniczący Rady Miejskiej, Monika Kaczmarczyk – dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kętach. Nie zabrakło oczywiście gospodarza naszej instytucji - dyrektora Domu Kultury w Kętach - Sylwii Brzozowicz. Rozpoczęliśmy od ślubowania, uroczystego wręczenia indeksów nowym studentom. Podczas wydarzenia wysłuchaliśmy wspaniałego wykładu dr Wandy Matras - Mastalerz pełniącej funkcję adiunkta w Katedrze zarządzania Informacją w Instytucie Nauk o Informacji Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie i opiekuna UTW z ramienia UP. Wystąpienie pt. "Niezwykłe umysły Sawantów" wywarło ogromne wrażenie na widzach. Nic z resztą dziwnego! Pełne opowieści o ponadprzeciętnych umiejętnościach ludzi z zespołem sawanta, a także bogate w wartościowe informacje o pracy naszego centrum dowodzenia, czyli mózgu. 

Zwieńczeniem uroczystości był koncert Haliny Kunickiej, połączony z opowieściami z życia wokalistki. Po pięknym, muzycznym spotkaniu nie obyło się bez autografów i zdjęć z gwiazdą.  

Patronat honorowy nad UTW w Kętach objął Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie.

Dziękujemy za przybycie i życzymy mnóstwa sukcesów w roku akademickim 2019/2020.

HARMONOGRAM DLA STUDENTÓW UTW - PAŹDZIERNIK 2019 

powrót do wydarzeń