dziś: 2024-04-25

Kęty w Otwartym Turnieju Gry w Boule o Puchar Burmistrza Miasta Nowego Targu oraz Wójta Gminy Nowy Targ!

Na parkiecie Areny Nowy Targ, przy popularnej „metalce”, została rozegrana trzecia edycja Otwartego Turnieju Gry w Boule o Puchar Burmistrza Miasta Nowego Targu oraz Wójta Gminy Nowy Targ. W wymagających precyzji i nieco siły rzutach rywalizowało 32 zawodników.

Turniej organizował miejscowy Uniwersytet Trzeciego Wieku, a udział brały drużyny naszych seniorów, osób niezrzeszonych, reprezentacje Kęt i młodzieży.

Wymyśloną we Francji i rozpowszechnioną już w całej Europie grę zręcznościową zaszczepił na nowotarskim gruncie Marian Pastwa, a senioralnemu gronu fachowego instruktażu udzielił poznany na Senioriadzie w Łazach Marek Wągiel z Kęt. Wszystko to przy dużym zaangażowaniu sekcji wolontariatu UTW.

Pierwsze spotkanie amatorów bouli, chętnych do trenowania, odbyło się przy okazji Dnia Dziecka w 2019 roku. Seniorzy zakupili potrzebny do gry sprzęt i na Pożegnanie Lata mogli już zorganizować Turniej. Zagraniczne boule w stolicy Podhala najwyraźniej się przyjęły.

Podobne zawody UTW zamierza organizować przynajmniej raz do roku. W wersji halowej używane są kule lekkie, natomiast w plenerze można grać ciężkimi, stalowymi kulami. Dopóki aura pozwala, seniorzy spotykają się w Parku Miejskim, a gdy pogoda już nie sprzyja – sali użycza im Spółdzielczy Dom Kultury. Treningi idą pełną parą.

W sobotnim Turnieju I miejsce wywalczyły Kęty, II – Nowotarski UTW, a III – znowuż Kęty. W zapewnieniu pucharów, nagród rzeczowych i cateringu pomogły organizatorom Urząd Miasta z burmistrzem i Urząd Gminy z wójtem, Stowarzyszenie KOMBINAT oraz prywatne firmy i osoby. Pamiątek starczyło dla wszystkich zawodników.

Artykuł od: https://nowytarg24.tv/senioralny-turniej-gry-w-boule-aktywnosc-i-zabawa/