dziś: 2024-04-23

Koncert charytatywny dla Emilki Olearczyk

"Nie możemy pomóc każdemu, ale każdy może pomóc komuś"
/Ronald Reagan/

CHARYTATYWNIE DLA EMILKI OLEARCZYK

Pomysł zorganizowania koncertu zrodził się podczas warsztatów integracyjnych młodzieży z ZPiT "Małe Kęty" i Zespołu Regionalnego "Podłazy". Dzieci wspólnie przygotowały Jasełka - widowisko  Bożonarodzeniowe utrzymane w klimacie oraz góralskiej gwarze, nawiązujące do średniowiecznej tradycji….

Kolęda dedykowana dla babci i dziadka z okazji ich święta, miała również na celu wsparcie potrzeb niepełnosprawnej Emilki Olearczyk – starszej siostry dwójki rodzeństwa Olearczyków – członków ZPiT „Małe Kęty”. Emilka pozostaje pod opieką Fundacji Krzyż Dziecka z Pisarzowic.

Na scenie wystąpili Zespół Regionalny „Podłazy” z Moszczanicy pod kierunkiem Sabiny Frymarkiewicz, ZPiT „ Małe Kęty” /kierownik: Małgorzata Waluś, kierownik muzyczny: Jakub Waluś/ oraz

ZPiT „Kęty” pod kierunkiem Barbary Gacek.

Gościnnie wystąpił Marcin Joneczko - kolega i przyjaciel Emilki, wokalista w chórze Allegria z Centrum dla Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie.

Na ręce naszych darczyńców składamy serdeczne podziękowania:

Słodki poczęstunek ufundowała Piekarnia-Cukiernia „Brzuchański” w Kobiernicach

Domowe ciasta oraz stoisko rękodzielnicze z pięknymi upominkami przygotowali słuchacze UTW – dziękujemy za ich ogromne zaangażowanie:

Jadwidze Kołacz, Krystynie Drabek, Teresie Gębczyk, Zofii Mendakiewicz, Annie Piekiełko, Grażynie Laszczak, Marii Niedziela, Marii Handzlik, Barbarze Adamus, Małgorzacie Sokół, Małgorzacie Kasolik-Piecha, Kazimierze Szłapa, Marianowi Dudkowi oraz wszystkim seniorom z UTW, którzy upiekli pyszne ciasta.

Dochód ze sprzedaży zasilił fundacyjne konto Emilki. Za pieniądze zbierane podczas koncertu zostanie zakupiony schodołaz, który umożliwia łatwe i bezpieczne pokonanie schodów na wózku inwalidzkim. Dzięki wsparciu osób uczestniczących w koncercie udało nam się zebrać kwotę 2,473 zł (w tym ze sprzedaży artystycznych upominków 303 zł). Cały dochód ze zbiórki został przeznaczony dla Emilki.

Serdecznie dziękujemy!

Na koncercie obecny był Burmistrz Gminy Kęty - Pan Krzysztof Jan Klęczar oraz Pani Aneta Bogacz - Dyrektor Wydziału Infrastruktury Społecznej w Kętach.