dziś: 2024-04-23

Koncert Walentynkowy | The Beatles - Piosenki o miłości /akustycznie/

14 lutego, w Dniu Zakochanych, na deskach sceny sali widowiskowej Domu Kultury w Kętach wystąpią Paweł Błędowski oraz Łukasz Jemioła, którzy zabiorą nas w muzyczną podróż szlakiem wytyczonym przez legendarny zespół The Beatles.
14.02.2023, godz. 18.00
sala widowiskowa
Dom Kultury w Kętach
Wejściówki w formie cegiełek charytatywnych: 70 zł
Rezerwacji można dokonywać telefonicznie lub mailowo: 784 530 234
fundacja@gotowidodzialania.pl
Bilety dostępne również w DK Kęty pok. nr. 4
Paweł Błędowski - muzyk, autor piosenek, doktor historii i dziennikarz radiowy. Od 1998 roku występuje wykonując swój autorski materiał. W 2000 roku reprezentował Lublin na XXXVI Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie. Zdobył także wiele wyróżnień na festiwalach piosenki autorskiej, min. w Myśliborzu i Warszawie. W 2001 roku założył rockowy zespół Londyn. Podczas 12 lat swej działalności formacja osiągnęła wiele sukcesów związanych z jej koncertową działalnością. Członkowie Londynu mogą się pochwalić m. in.: potrójną nagrodą na festiwalu Eko Union Of Rock w Węgorzewie (dla autora tekstów, gitarzysty i gitarzysty basowego), udziałem w finałach Gramy w Szczecinie i Łódźstocku, trzecim miejscem w konkursie Polskiego Radia pod tytułem „Przebojem Na Antenę" i nagrodą festiwalu Przestrzeń Muzyki Live. Piotr Kaczkowski wybrał utwór Time is like an ocean na płytę „ Minimax pl 4". W 2010 roku światło dzienne ujrzał ich album zatytułowany „Coraz Dalej Dom". W 2014 roku Paweł, dzięki Stypendium Prezydenta Miasta Lublin zrealizował autorski projekt muzyczny pod tytułem „Pod wiatr" - do jednej z piosenek - "Without You" powstał także klip. W 2019 roku wspólnie ze znakomitym gitarzystą i producentem Piotrem Bogutynem Paweł stworzył album "Głosy Miasta", gdzie jego piosenki śpiewają najlepsi wokaliści z Lublina. Poza muzyką Paweł Błędowski jest dziennikarzem Polskiego Radia Lublin, w którym prowadzi audycję muzyczną "Przedpołudnik" oraz audycje historyczne. Paweł jest także jednym z najlepszych w Polsce znawców muzyki i biografii zespołu The Beatles.
Łukasz Jemioła - wokalista i songster, specjalizujący się w piosenkach retro oraz nurcie americana. Jako gitarzysta swobodnie korzysta z techniki fingerpicking. Wielokrotnie współpracował z Włodkiem Pawlikiem – laureatem Nagrody Grammy. Występował także z; Marylą Rodowicz, Januszem Radkiem, Arturem Andrusem, Andrzejem Lampertem, Margaret, Piotrem Bałtroczykiem, Piotrem Fronczewskim, Małgorzatą Kożuchowską, Maciejem Zakościelnym, Maciejem Miecznikowskim, zespołem Anawa Marka Grechuty. Na swoim koncie ma liczne realizacje telewizyjne dla TVP, TVN, POLSAT, takie jak: Sopot Top Hits Festiwal, X-Factor, Mrągowo i inne. Na swoim koncie ma album „Jemioła”, płytę live z koncertów „Wieczorem” oraz „Mów spokojniej”, „Kraina Łagodności vol. 3”, płytę współtworzoną z Wojciechem Malajkatem „Tańcobajki. Kot w butach” oraz album „Dziękuję”.