dziś: 2020-07-13

kULturalni. Wirtualnie i lokalnie| Bądź na bieżąco!

2020-11-21

Dzień dobry! Cześć i czołem!

Zapraszamy Was do udziału w naszym projekcie. Naszym, czyli ekipy Dom Kultury w KętachPragniemy stworzyć dom kultury, lecz w wirtualnej rzeczywistości. Jak? Wyobrażamy sobie to miejsce na wzór ula, jako miejsca do życia i współpracy, środowiska do rozwoju pszczelej „rodziny”. Zapraszamy Was do wspólnego tworzenia tego miejsca wraz z instruktorami, edukatorami i artystami, którzy na co dzień pracowali z odbiorcami kultury w Gminie Kęty i okolicach. Projekt zawiera działania warsztatowe i nie tylko, w odmienionej formie, wzbogaconej o nowe propozycje. Nie zabraknie tańca, rękodzieła, muzyki, a nawet historii i nauki. Zachęcamy również do wymiany doświadczeń i zadawania pytań osobom występującym w materiałach. Każdy film zawiera napisy, aby jak najwięcej osób mogło skorzystać z działań projektowych.   

  

  HARMONOGRAM WYDARZEŃ ONLINE W RAMACH PROJEKTU:

  


 
#1 - Nie wyrzucaj! EKO-skalniak na parapecie

Szukasz kreatywnej dekoracji do domu, na którą znajomi na pewno zwrócą uwagę? Może przyda Ci się kreatywny kwietnik na nowe roślinne zdobycze? Dzieci na pewno dostrzegą inspirację do stworzenia zamku lub fortecy. Zapraszamy do wspólnego tworzenia razem z Kamilą! 

OGLĄDAJ


 

#2 "W pracowni Alchemika"

Znikające kolory, dżin uciekający z butelki, mrrrroźne eksperymenty z wykorzystaniem suchego lodu, a to tylko niektóre z doświadczeń, które przygotował dla Was nasz Alchemik. Pracownia Mistrza Baltazara da Kanthy to prawdziwa Fabryka Kreatywności, pełna naczynek laboratoryjnych i najróżniejszych substancji. Oglądajcie, chłońcie wiedzę i bawcie się dobrze! 

OGLĄDAJ

    

 #3 "Rozgrzewka wakacyjna. HIP-HOP"

Wygodne ciuchy przygotowane? Polecamy taką taneczną rozgrzewkę szczególnie w plenerze. Złapiecie trochę promieni słonecznych. Witamina D na wagę złota. Nauczycie się podstawowych kroków: criss cross, gucci, a przede wszystkim dowiecie się dlaczego tak ważny jest freestyle. 

OGLĄDAJ

  

#4 "O wszędobylskiej muzyce cz. 1"

Garść wiedzy o instrumentach, które niejednokrotnie słyszeliście, ale nie znaliście ich nazw lub nie wiedzieliście, że często wykorzystywane są w filmach. Niektóre z nich mogą Was bardzo zaskoczyć! Wszystkie możecie wykonać samodzielnie lub z małą pomocą rodziców. "O wszędobylskiej muzyce" opowie Wam Damian Drzymała - muzyk z wieloletnim doświadczeniem. Gra na wszystkim, co po uderzeniu wydaje dźwięk (marimba, wibrafon, kotły, ksylofon, conga, steel drum). Zapraszamy do rodzinnego koncertowania! 

OGLĄDAJ

#5 "W pracowni Alchemika cz. 2"

Podczas pierwszej części było pokazowo, a teraz... warsztatowo! Po zaopatrzeniu się w odpowiednie składniki i przedmioty (post z listą poniżej) możecie wykonać cztery ciekawe doświadczenia z małą pomocą rodziców. W naszym repertuarze: „kapusta w służbie nauki”, „woda do góry!”, „niezamakający papier” i „ocean w butelce” – spróbujcie i dajcie znać, czy się udało! 

OGLĄDAJ#KulturawSieci #kULturalniWirtualnieLokalnie #DomKulturywKętach

kanał YouTube: Dom Kultury w Kętach
Facebook DK: Dom Kultury w Kętach

Facebook projektu: kULturalni. Wirtualnie i lokalnie

  

  

powrót do wydarzeń