dziś: 2020-06-04

MIKOŁAJKI z Domem Kultury w Kętach

2019-12-06

Przyznajemy szczerze... uwielbiamy tę imprezę! Magiczny czas, pełen uśmiechu, tańca, barwnych dekoracji, a przede wszystkich wspaniałych dzieci, które co roku przychodzą do nas spotkać się ze św. Mikołajem. Świętowanie rozpoczęliśmy już 5 grudnia.

Grupa Teatralna Bajdurki tradycyjnie przygotowała spektakl dla najmłodszych widzów. "Jaś i Małgosia" - sceniczną wersję baśni braci Grimm. Niezwykłe przygody rodzeństwa obfitowały w ciekawe spotkania z bajkowymi postaciami: gadającym wilkiem, czarownicami, czy leśnymi zwierzątkami. Bogata scenografia, wartka akcja i wpadające w ucho piosenki wzbogacone o układy taneczne stanowiły niewątpliwe atuty tego baśniowego widowiska. Jak w każdej bajce kończącej się morałem, również i w tym spektaklu znalazły się pouczające przesłania dotyczące zdrowego odżywiania, ochrony przyrody oraz wzajemnego szacunku. Nieco starsi uczestnicy mogli obejrzeć również wszystkim znaną "Krainę Lodu II". 

Oczywiście główną atrakcją był dla uczestników św. Mikołaj, który towarzyszył dzieciom przez cały cykl Mikołajek. Zrobiliśmy mnóstwo zdjęć, rozdaliśmy setki paczek, odwiedziło nas blisko 1000 dzieci! Nie zabrakło również tańca z naszymi animatorkami w kolorowych, świątecznych strojach. Nasze plastyczki w pocie czoła tworzyły piękne dekoracje, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Dziękujemy za wszystkie ciepłe słowa, które od Was usłyszeliśmy. To najlepsza nagroda za serce włożone w przygotowania. 

Do zobaczenia za rok, HO, HO, HO!

powrót do wydarzeń