dziś: 2024-03-28

Finaliści XXIV Konkursu Polskiej Poezji Religijnej „Pierścień św. Kingi” nagrodzeni!

Jury w składzie:
– Małgorzata Nawrocka – poetka i pisarka,
– Ewelina Grzebinoga – aktorka i autorka programu TVP ZIARNO,
– Milenia Małecka-Rogal – dyrektor Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu,
– Siostra Ines Krawczyk MCh – Redaktor naczelna miesięcznika Mały Przewodnik Katolicki,
– Józef Mika – aktor i reżyser programu TVP ZIARNO.

po przesłuchaniu w dniach od 20 do 29 stycznia 2021 roku nagrań nadesłanych przez czterdziestu finalistów XXIV Konkursu Polskiej Poezji Religijnej „Pierścień św. Kingi” przyznało następujące nagrody i wyróżnienia w trzech kategoriach wiekowych dla naszych bajdurkowych aktorów:

- Justyna Ledwoń z kl. 4 zajęła III miejsce

- Amelia Wolf z 8 klasy zajęła II miejsce.

Oprócz tego Justyna Ledwoń i Liliana Kazek dostały zaproszenie na casting do programu ZIARNO.

Młodzi aktorzy, jak zawsze, przygotowywali się pod czujnym okiem instruktora - Marii Karaim.
GRATULUJEMY I ŻYCZYMY SUKCESÓW W KOLEJNYCH KONKURSACH!

Członkowie Grupy Teatralnej Bajdurki z kolejnym sukcesem!
Ostatnio w relacjach wspominaliśmy, że coś tworzymy, coś nagrywamy z naszymi młodymi aktorami...
11 grudnia 2020 r. Młodzieżowy Dom Kultury w Oświęcimiu przeprowadził Eliminacje Rejonowe XXIV Ogólnopolskiego Konkursu Polskiej Poezji Religijnej „Pierścień św. Kingi” dla uczniów szkół podstawowych.
Jury w składzie: mgr Alina Kwarciak, mgr Izabela Paszko, mgr Anna Chodacka postanowiło przyznać kwalifikacje do finału również naszym recytatorom:
w kategorii klas I – III
miejsce I: LILIANA KAZEK / „Mała dziewczynka modli się przed tabernakulum” Agnieszka Fiedor
miejsce II: MILENA IZBIŃSKA / „Opuszczone gniazdko” Ewa Szelburg-Zarębina

w kategorii klas IV – VI
miejsce I: NATALIA NIKIEL / „Ziarenka” Beata Kołodziej
miejsce II: JUSTYNA LEDWOŃ / „Będę listkiem” Brat Tadeusz Ruciński

w kategorii klas VII – VIII
miejsce I: AMELIA WOLF / „Nocą, kiedy oglądam obraz” ks. Janusz Pasierb
Zachęcamy do obejrzenia wszystkich nagrań z występami naszych młodych aktorów!