dziś: 2023-01-31

Nasze UTW w programie "Uniwersytety Trzeciego Wieku dla społeczności"

UTW w Kętach przystąpiło do programu społecznego organizowanego przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” pt. „Uniwersytety Trzeciego Wieku dla społeczności”, realizowanego w ramach programu „Uniwersytety Trzeciego Wieku – Seniorzy w Akcji” Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Celem projektu „UTW dla społeczności” jest promocja dobrych praktyk wypracowanych przez Uniwersytety Trzeciego Wieku w działaniach na rzecz społeczności, rozwijanie inicjatyw, które wzmacniają UTW we współpracy ze środowiskiem lokalnym, promują wolontariat seniorów i współpracę międzypokoleniową.

Dotychczas Towarzystwo wsparło proces tworzenia i rozwoju grup wolontariatu na 81 Uniwersytetach Trzeciego Wieku w Polsce.

W bieżącej IX edycji projektu oprócz Kęckiego UTW są Grupy Wolontariatu UTW z następujących miejscowościach: Choczewo, Chotomów, Goniądz, Kudowa Zdrój, Łódź (x2), Ostrzeszów, Staszów, Wąsosz.

Rozpoczęliśmy swój udział w projekcie od edukacji 13 grudnia mieliśmy pierwsze spotkanie z naszym koordynatorem, a 15 i 16 grudnia warsztaty on-line.

Mamy nadzieję ,że dzięki projektowi i przy wsparciu Towarzystwa będziemy realizować konkretne działania na rzecz naszej społeczności.

 

Prezentacja "Odcienie wolontariatu - projekty realizowane przez seniorów w ramach programów Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę”

powrót do wydarzeń