dziś: 2023-01-31

Ogólnopolska Olimpiada Sportowa UTW i Organizacji senioralnych „Trzeci wiek na start” już za nami!

           17.09.2022 r. po raz drugi na Stadionie Śląskim w Chorzowie odbyła się  XIV Ogólnopolska Olimpiada Uniwersytetów Trzeciego Wieku i Organizacji Senioralnych „Trzeci Wiek na Start”. Jest to jedno z największych wydarzeń sportowych adresowanych do seniorów, które już po raz czternasty organizuje Uniwersytet Trzeciego Wieku w Łazach we współpracy z Gminą Łazy i Akademią Wychowania Fizycznego i Medycznego na Rzecz Rodziny i Seniorów. Partnerem XIV Ogólnopolskiej Olimpiady Sportowej Uniwersytetów Trzeciego Wieku i Organizacji Senioralnych „Trzeci Wiek na Start” jest Województwo Śląskie.

W tym roku udział w olimpiadzie uczestniczyły 53 organizacje senioralne, z których w sportowej rywalizacji udział wzięło 687 zawodników.

Tegoroczny rok  letnich zawodów sportowych nie przyniósł tak spektakularnych wyników jak choćby Olimpiada Zimowa w Rabce , gdzie zdobyliśmy I miejsce w klasyfikacji ogólnej.

Do udziału w olimpiadzie zgłosiło się 15 zawodników którzy rywalizowali  w konkurencjach:  pływanie stylem klasycznym, dowolnym, bieg na 60 m i 150 m, pchniecie kulą, przełaje rowerowe, boule, brydż.  Wielu z nich „otarło się o medal” zdobywając IV miejsce, a wielu znalazło się w finałowej szóstce.  

Miejsce II i srebrny  medal wywalczyła Irena Patek w konkurencji: przełaje rowerowe kat. kobiety  70-79 lat, która poprawiła swój wynik z ubiegłego roku.

W klasyfikacji ogólnej kęckie UTW zajęło 13 miejsce.

Gratulujemy  życząc dalszych sukcesów!

powrót do wydarzeń