dziś: 2024-03-29

Pełna sala na Operetce z Humorem

"Operetka z Humorem" porywała do zabawy i wspólnego śpiewu całą zebraną publiczność. Widzowie mogli podziwiać piękne kreacje i sceniczny wdzięk artystów wykonujących utwory ze światowego repertuaru: znane arie operowe, największe przeboje operetkowe i musicalowe.

Artyści wykonali dzieła J. Sztrausa, Fr.Lehara. Publiczność mogła usłyszeć takie przeboje jak Kuplety Adeli J.Sztraussa, Arię Hrabiny Maricy I.Kalmana, Arię Carmen G.Bizeta, Tangolittę Balu w Savoji – Paul Abraham, Arię Su Chonga  „Twoim jest serce me", Kraina Uśmiechu Fr.Lehara. Dziewczęta z Barcelony Nico Dostala, Wielka sława to żart  - J.Sztraussa, ,,Co się dzieje oszaleje duet", Jakże mam ci wytłumaczyć, Tangoltta z balu w Savoju, duet z Opowieści Hoffmana Offenbacha Barcarola.

Na scenie wystąpili:

Anita Maszczyk - absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach. Debiutowała rolą Adeli w Zemście Nietoperza. Solistka byłego Teatru Muzycznego w Gliwicach. Zasłynęła jako Rosina w Cyruliku Sewilskim. Współpracuje z wieloma orkiestrami i filharmoniami oraz Operą Krakowską i Operą Nowa w Bydgoszczy.

Dariusz Pietrzykowski - tenor liryczny absolwent Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Solista współpracujący z Operą Narodową w Warszawie, Teatrem Wielkim w Poznaniu, Opera Bałtycką w Gdańsku. Współpracuje z orkiestrami NOSPR w Katowicach, Filharmonią  Łódzką, Filharmonią  Krakowską.

Renata Dobosz – ukończyła Akademię Muzyczną we Wrocławiu, laureatka wielu konkursów ogólnopolskich. W 2003 roku debiutowała w Operze Śląskiej rolą Jadwigi w Strasznym Dworze Carmen G.Bizeta, Feney w Nabucco Ameris Aida Verdiego Zemsta Nietoperza. W roku 2011 otrzymała nagrodę teatralną jako najlepsza śpiewaczka. Nagrywa płyty z muzyką klasyczną .

Joanna Steczek - pianistka, korepetytor operowy, korepetytor Akademii muzycznej w Katowicach

Koncert zrealizowano w ramach programu Ministra Kultury Kultura jest Wszędzie II edycja.