dziś: 2021-09-16

SENIORALIA 2019

31.05.2019 r. w Domu Kultury w Kętach odbyło się oficjalne podsumowanie roku akademickiego 2018/2019 Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Kętach. Wręczono podziękowania najbardziej aktywnym seniorom, sportowcom oraz prowadzącym zajęcia.

 

Tuż po zakończeniu odbyły się Senioralia - święto wszystkich seniorów z gminy Kęty. Frekwencja dopisała –pojawiło się ok. 140 seniorek i seniorów, także spoza gminy Kęty.

Impreza rozpoczęła się przekazaniem Seniorom kluczy do bram miasta przez Burmistrza Kęt Krzysztofa Klęczara. W dalszej kolejności publiczność obejrzała występ kabaretu „Czarna Rękawiczka” z Oświęcimskiego UTW. Śmiechu było co niemiara a na deser czas umilił nam zespół wokalny z UTW w Kętach. Następnie seniorzy częstowali się pyszną kwaśnicą, ciastem i kawą, wykonywali lampiony na balkon, tworzyli sąsiedzki płot oraz korzystali z oferty stoisk prozdrowotnych lokalnych instytucji i firm. Imprezie towarzyszyła wstawa grupy plastycznej i rękodzielniczej gUsToWna pt. Papierowy zawrót Głowy.

Kolejni na scenie wystąpili seniorzy z Klubu Seniora „Złota jesień” z Zabierzowa, swoje wiersze przedstawiła p. Anna Satława z UTW w Kętach a na koniec zatańczył zespół taneczny z Oświęcimskiego UTW. Całość zakończyła potańcówka prowadzona przez DJ-a w okularach oraz gra ćwicząca pracę mózgu – bingo, podczas której seniorzy wygrali atrakcyjne nagrody. Dziękujemy za mile spędzone chwile.

powrót do wydarzeń