dziś: 2021-06-15

Słońce dla Seniora

Czas pandemii zmienił życie nas wszystkich. To, co było kiedyś oczywiste, dziś jest trudne do osiągniecia. W tych dziwnych czasach pragniemy Wam – Drodzy Seniorzy - przesłać odrobinę słońca, naszej radości i uśmiechu…oraz ziarenka słonecznika – symbolu radości życia, idei, wiary oraz lojalności. Słonecznik już samą swą nazwą przywołuje przed oczy wyobraźni upragnione słońce.  Zwłaszcza teraz, gdy zima zbyt długo daje o sobie znać. Tęsknimy za zielenią, wiosną… ciepłymi promieniami słońca.

Ten piękny i wyjątkowy kwiat stał się dla nas inspiracją, by to właśnie nim się z Wami podzielić. Jest on wyrazem naszej pamięci i troski…

Słoneczniki to rośliny lubiane przez twórców kultury i sztuki. Najsłynniejsze przedstawienia ich w sztuce, z którymi chcemy się z Wami podzielić, to bez wątpienia słoneczniki Vincentego van Gogha, będące serią 11 obrazów powstałych w Paryżu i w Arles. Van Gogh zaplanował serię ze słonecznikami i pracował nad nią z zaangażowaniem w oczekiwaniu na przyjazd do Arles Paula Gauguina.

Drodzy Seniorzy!

Przesyłamy Wam odrobine słońca, miłości i pogody ducha...

Przekazujemy Wam słoneczne pakiety, w których znajdziecie kilka ciekawostek o słonecznikach oraz drobną niespodziankę ????????
???? Z niecierpliwością będziemy czekać na zdjęcia Waszych kwiatów ????
Razem stworzymy Słoneczną Galerię Seniora.

Życzymy Wam wszystkiego, co najlepsze…

Trzymajmy się razem!

powrót do wydarzeń