dziś: 2021-09-16

SUKCES SENIORÓW z Kęt na Olimpiadzie „Trzeci Wiek na Start” w Łazach

     SUKCES SENIORÓW z Kęt na Olimpiadzie „Trzeci Wiek na Start” w Łazach

 

Wielkim sukcesem mogą pochwalić się Seniorzy-Sportowcy, którzy 25 maja 2019 r. Wystąpili na XI Olimpiadzie Sportowej dla Seniorów „Trzeci Wiek na Start” w Łazach. W klasyfikacji generalnej Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kętach, który reprezentowało 33 sportowców, uplasował się na 7 pozycji, wyprzedzając 55 zespołów z całej Polski. Do walki zagrzewało nas 10 kibiców.

Sportowcy wzięli udział w 11 konkurencjach: biegi, pchnięcie kulą, pływanie stylem klasycznym i dowolnym, strzelanie z łuku oraz pistoletu, bule, kolarstwo, kajakarstwo, tenis stołowy, szachy – większość z nich rozegrano w kilku kategoriach wiekowych.

Srebrny medal zdobył Andrzej Mróz (bieg na 200 m.) a brązowe medale przywieźli Jacek Więzik (bieg na 200 m.), Irena Patek (kolarstwo) oraz Edward Handzlik (pchnięcie kulą).

Gratulujemy serdecznie startu w zawodach naszym najstarszym zawodnikom - Andrzejowi Mrozowi oraz Bronisławowi Mercie. Dziękujemy wszystkim sportowcom za wysiłek, jaki włożyli w przygotowanie się do Olimpiady i gratulujemy sportowej postawy. Wielkie podziękowania należą się organizatorowi drużyny olimpijskiej – Markowi Wągielowi, który zorganizował grupę oraz motywował nas do działań. Tuż po powrocie chcemy rozpocząć treningi przed przyszłoroczną olimpiadą, aby przywieźć jeszcze więcej trofeów.   

powrót do wydarzeń